Профил на менаџерот: Gerjan Meijer

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:Gerjan Meijer
Држава: Холандија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 7, 2012
Последна интеракција: Вчера во 22:02:23
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (276)
Освоени поени:61 (647)
Победи:0 (14)
Подиуми:5 (55)
Пол-позиции:3 (18)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 4.07 (2.34)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(60/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gerjan Meijer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 14
Број на најавувања:2764
Време поминато на ГПРО:915.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 94
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Mauricio Ribeiro (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Caterpills (R94) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-94 5 0 5 5 1 62 15 4.13 - 5229 Pipirelli $26.524.871 Задржи група
55-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 R-165 5 2 6 0 0 81 15 5.4 QF 6285 Pipirelli $51.785.477 Задржи група
48-53 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-338 12 0 1 0 0 15 8 1.88 - - Pipirelli $8.759.176 Задржи група
45-46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-60 17 0 1 0 0 10 5 2 R2 - Pipirelli $45.696.014 Пензиониран
43 A-60 4 1 4 0 0 47 17 2.76 R2 794 Pipirelli $39.455.997 Задржи група
42 P-23 37 0 0 0 0 0 16 0 - - Yokomama $928.636 Испаднат
41 A-5 1 2 11 2 0 102 17 6 QF 434 Pipirelli $39.214.526 Промовиран
40 A-5 8 1 3 0 0 43 17 2.53 R1 660 Pipirelli $32.859.480 Задржи група
39 A-5 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $16.401.018 Задржи група
38 A-5 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $8.205.506 Задржи група
37 A-5 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $4.552.943 Задржи група
36 A-5 13 0 0 0 0 17 17 1 R2 605 Pipirelli $8.162.818 Задржи група
35 A-5 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 654 Pipirelli $20.115.500 Задржи група
34 A-5 16 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 663 Pipirelli $13.383.702 Задржи група
33 R-9 3 2 7 2 3 79 17 4.65 W ? Pipirelli $41.782.617 Промовиран
32 R-9 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2466 Pipirelli $4.211.982 Задржи група
31 R-9 24 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $12.348.044 Задржи група