Профил на менаџерот: Luis Lino

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luis Lino
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 11, 2012
Последна интеракција: Вчера во 23:02:45
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (53)
Освоени поени:0 (232)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (23)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0 (4.38)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(37/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luis Lino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 71, Трка 10
Број на најавувања:286
Време поминато на ГПРО:72.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 85
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Fabio Bonifacio (88)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Delta Racing Team
Екипен пласман:177
Поени на тимот:239.0663

Спонзори

WorldDotCom (R88) - 39 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-88 2 6 13 2 8 116 16 7.25 F 4544 Pipirelli $23.769.294 Промовиран
72 R-88 2 6 9 0 2 95 16 5.94 SF 4563 Pipirelli $-40.321.446 Задржи група
71 R-88 10 0 1 0 0 21 8 2.62 - 6533 Pipirelli $7.313.957 Задржи група
31 R-75 31 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.708.890 Задржи група