Профил на менаџерот: Ivan Biscan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Ivan Biscan
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 20, 2012
Последна интеракција: Мар 16 2018, 16:35:39
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (273)
Освоени поени:0 (426)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (33)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.56)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 31, 2012)
Достигнувања:

14% отклучени

(48/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Biscan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 1
Број на најавувања:1614
Време поминато на ГПРО:699 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
65-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 A-86 40 0 0 0 0 0 0 - - 10817 Pipirelli $-25.161.752 Пензиониран
63 A-86 12 0 0 0 0 6 13 0.46 QF 6264 Pipirelli $15.449.084 Задржи група
62 A-86 22 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4563 Pipirelli $53.995.810 Задржи група
61 R-147 2 3 12 0 3 111 17 6.53 W 3085 Pipirelli $60.566.743 Промовиран
50-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-99 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $19.486.354 Пензиониран
48 A-99 19 0 0 0 0 4 12 0.33 - - Pipirelli $47.126.030 Задржи група
47 A-99 19 0 0 0 0 5 14 0.36 R1 - Pipirelli $25.370.437 Задржи група
46 A-99 19 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $21.168.994 Задржи група
45 R-88 3 1 7 0 0 83 17 4.88 W 1938 Pipirelli $48.813.750 Промовиран
44 R-88 19 0 0 0 0 2 1 2 - - Pipirelli $13.489.202 Задржи група
43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 A-23 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-18.551.520 Пензиониран
41 P-18 30 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Avonn $-2.738.898 Испаднат
40 P-18 14 0 1 0 1 11 16 0.69 R1 - Avonn $5.769.356 Задржи група
39 A-60 3 1 3 3 0 54 17 3.18 R2 873 Pipirelli $104.428.712 Промовиран
38 A-60 8 0 2 1 0 25 16 1.56 R2 - Pipirelli $133.657.287 Задржи група
37 A-60 13 0 0 0 0 13 16 0.81 QF - Pipirelli $130.497.750 Задржи група
36 A-60 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1495 Pipirelli $86.234.944 Задржи група
35 A-60 17 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $67.007.959 Задржи група
34 A-60 23 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $17.696.417 Задржи група
33 R-340 3 1 7 3 1 75 17 4.41 QF 1160 Pipirelli $36.408.465 Промовиран
32 R-340 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2158 Pipirelli $-20.191.649 Задржи група