Профил на менаџерот: Luc Segers

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Luc Segers
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 5, 2006
Последна интеракција: Денес во 10:11:40
Постови на форумот:1716  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1058)
Освоени поени:0 (2027)
Победи:0 (64)
Подиуми:0 (180)
Пол-позиции:0 (66)
Најбрзи круга:0 (39)
Просечно поени/трка: - (1.92)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 17, 2007)
Достигнувања:

39% отклучени

(138/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luc Segers Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 4, Трка 1
Број на најавувања:20292
Време поминато на ГПРО:4164.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 40
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Jason Galica (80)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: B.E.R.S. Automotive
Екипен пласман:772
Поени на тимот:0

Спонзори

Vielive (R40) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Luc Segers (Последна обнова: Окт 27 2007, 12:16:41)
The first season, in Elite, was a disaster, thanks to the admins i did receive the most expensive driver in the game, that driver by the way, was better in swimming then driving. To top that of nicely i did by myself hire the most expensive TD in the game. And these 2 factors together with poor results brought me near bancrupty in no more then 4 races. The rest of the season i did spend bringing the finances to a acceptable level.
Season 2, after relegation to master1, saw me taking some points in the first few races, the rest of the season was spend bringing life and hope in the finances.
Pronosis for season 3 : Bring finances even better, and learning more a bout different aspects of the game, in other words a tranquil season in master.
Things have gone downhill for me since season 3, there are a lot of aspects of this game i am not mastering at this moment, bringing a lot of wrong decision in. Gone down to amateur, and not doing any better there, so next stop wil probably be rookie.
But rest assured from then on it can only go upwards :))