Профил на менаџерот: Joosua Lahti

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joosua Lahti
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 31, 2012
Последна интеракција: Сеп 18 2019, 08:39:47
Постови на форумот:938  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (341)
Освоени поени:0 (647)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (45)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.9)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 17, 2012)
Достигнувања:

19% отклучени

(66/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joosua Lahti Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:Joosua.lahti

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 1
Број на најавувања:6718
Време поминато на ГПРО:1173.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Joosua Lahti (Последна обнова: Јул 23 2017, 10:22:16)
(Updated before S60)

Rookie:
Groups: Rookie - 36, Rookie - 136, Rookie - 121, Rookie - 8
Races: 87
Wins: 8
Poles: 14
Podiums: 33
Fastest laps: 2
Total points: 359 (4.13 avg)

Amateur:
Groups: Amateur - 74, Amateur - 79, Amateur - 89
Races: 206
Wins: 2
Poles: 2
Podiums: 11
Fastest laps: 6
Total points: 274 (1.33 avg)

Pro:
Groups: Pro - 16
Races: 26
Wins: 0
Poles: 0
Podiums: 1
Fastest laps: 1
Total points: 13 (0.5 avg)

First race:
R36
S32R01 Hungaroring GP, Hungary

Wins:
A74
S35R01 A1-Ring GP, Austria
A79
S39R07 Brand Hatch GP, United Kingdom
R136
S43R02 Kyalami GP, South Africa
S43R05 Kaunas GP, Lithunia
S43R11 Laguna Seca GP, United States
S43R14 New Delhi GP, India
R8
S59R01 Monte Carlo, Monaco
S59R02 Hockenheim, Germany
S59R10 Irungattukottai, India
S59R17 Poznan, Poland

Poles:
R36
S34R05 Irungattukottai GP, India
S34R08 Valencia GP, Spain
S34R09 Slovakiaring GP, Slovakia
S34R10 Fuji GP, Japan
S34R12 Fionary GP, Italy
S34R13 Yas Marina GP, United Arab Emirates
S34R14 Kaunas GP, Lithunia
S34R15 Hungaroring GP, Hungary
S34R16 Laguna Seca GP, United States
R136
S43R14 New Delhi GP, India
S43R16 Suzuka GP, Japan
A89
S51R03 Yeongam GP, South-Korea
S52R03 Melbourne GP, Australia
R8
S59R01 Monte Carlo, Monaco
S59R08 Sepang, Malaysia
S59R12 Serres, Greece
S59R13 A1-Ring, Austria

First points - Brasilia GP S32
First podium - Bucharest Ring GP S32
First win - A1-Ring GP S35
First fastest lap - A1-Ring GP S35
First points (Amateur) - A1-Ring GP S35
First podium (Amateur) - A1-Ring GP S35
First win (Amateur) - A1-Ring GP S35
First fastest lap (Amateur) - A1-Ring GP S35
First points (Pro) - Monza GP S36
First podium (Pro) - Monza GP S36
First win (Pro) -
First fastest lap (Pro) Suzuka GP S37
First points (Master) -
First podium (Master) -
First win (Master) -
First fastest lap (Master) -

Best race (2):
A1-Ring GP S35 A74! (Win and fastest lap in 1st Amateur GP... didn't manage to get any rookie wins or fastest laps!)
Monza GP S36 P16! (Second race in pro and 2nd!)