Профил на менаџерот: Donatas Paplauskas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Donatas Paplauskas
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 18, 2006
Последна интеракција: Дек 27 2019, 09:43:38
Постови на форумот:315  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (867)
Освоени поени:0 (1777)
Победи:0 (61)
Подиуми:0 (149)
Пол-позиции:0 (68)
Најбрзи круга:0 (36)
Просечно поени/трка: - (2.05)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 23, 2007)
Достигнувања:

51% отклучени

(181/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Donatas Paplauskas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:zombiz666

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 11
Број на најавувања:19076
Време поминато на ГПРО:3685.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 A-15 40 0 0 0 0 0 0 - - 9598 Pipirelli $-55.475.625 Пензиониран
73 A-15 18 0 0 0 0 9 14 0.64 R1 6052 Pipirelli $2.490.049 Задржи група
72 P-23 28 0 0 0 0 2 17 0.12 - 845 Avonn $-5.232.460 Испаднат
71 M-3 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 272 Yokomama $9.812.320 Испаднат
70 P-19 2 4 9 2 2 98 17 5.76 W 124 Yokomama $25.377.204 Промовиран
69 P-19 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 370 Yokomama $3.356.977 Задржи група
68 P-19 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 534 Yokomama $24.426.717 Задржи група
67 P-19 14 0 1 0 0 9 17 0.53 - 837 Yokomama $25.866.858 Задржи група
66 M-3 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 214 Yokomama $41.846.188 Испаднат
65 M-3 23 0 1 0 0 10 17 0.59 - 244 Contimental $21.530.180 Задржи група
64 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 677 Pipirelli $60.487.914 Испаднат
63 Elite 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 80 Hancock $9.688.066 Задржи група
62 Elite 19 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 9 Hancock $16.625.882 Задржи група
61 Elite 9 0 0 0 0 27 17 1.59 R2 3 Bridgerock $58.989.948 Задржи група
60 M-3 1 3 12 4 2 112 17 6.59 W 17 Dunnolop $72.834.716 Промовиран
59 M-3 19 0 1 0 0 12 17 0.71 - 216 Yokomama $35.050.820 Задржи група
58 M-3 15 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 187 Contimental $100.700.897 Задржи група
57 P-9 1 7 12 16 4 122 17 7.18 W 85 Dunnolop $113.256.183 Промовиран
56 P-9 8 0 2 0 0 19 17 1.12 - 499 Avonn $80.750.696 Задржи група
55 A-31 1 11 14 14 8 134 17 7.88 F 607 Pipirelli $115.388.067 Промовиран
54 A-31 12 0 0 3 0 18 17 1.06 F 1208 Pipirelli $98.778.041 Задржи група
53 A-31 13 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 3105 Pipirelli $76.897.733 Задржи група
52 A-31 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $37.499.848 Задржи група
51 A-31 10 0 3 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $18.920.288 Задржи група
50 P-23 3 2 5 0 1 66 17 3.88 SF 103 Dunnolop $-2.339.379 Испаднат
49 P-23 12 0 2 1 0 19 17 1.12 R2 ? Yokomama $58.350.065 Задржи група
48 P-23 4 1 4 0 1 61 17 3.59 R1 111 Yokomama $34.020.704 Задржи група
47 P-23 10 1 1 0 0 17 17 1 R1 ? Yokomama $34.662.032 Задржи група
46 M-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - 937 Pipirelli $48.142.446 Испаднат
45 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? Contimental $46.500.262 Испаднат
44 M-1 2 5 12 3 3 109 17 6.41 F 20 Dunnolop $55.440.509 Промовиран
43 M-1 10 0 2 0 0 22 17 1.29 - 192 Avonn $40.202.815 Задржи група
42 M-1 18 1 1 0 0 10 17 0.59 - ? Avonn $50.680.645 Задржи група
41 P-1 2 3 11 1 0 99 17 5.82 F 88 Avonn $73.196.358 Промовиран
40 P-1 15 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? Avonn $58.614.035 Задржи група
39 A-8 2 8 10 14 5 95 17 5.59 SF 716 Pipirelli $96.002.768 Промовиран
38 A-8 4 2 2 2 0 43 17 2.53 R1 646 Pipirelli $78.451.803 Задржи група
37 A-8 9 0 2 0 0 17 17 1 R2 991 Pipirelli $59.478.035 Задржи група
36 A-8 16 1 1 0 1 10 17 0.59 - 1019 Pipirelli $35.508.787 Задржи група
35 R-132 2 4 10 6 1 110 17 6.47 SF 1776 Pipirelli $61.788.803 Промовиран
34 R-132 10 1 1 0 0 19 5 3.8 - - Pipirelli $-8.322.707 Задржи група
23-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
22 P-3 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-10.035.818 Пензиониран
21 M-1 39 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Badyear $11.969.181 Испаднат
20 P-1 4 1 5 0 2 68 17 4 SF ? Dunnolop $21.782.257 Промовиран
19 A-27 5 0 6 0 3 64 17 3.76 QF 353 Pipirelli $27.914.922 Промовиран*
18 A-27 6 1 3 0 0 56 17 3.29 QF 313 Pipirelli $67.196.089 Задржи група
17 A-27 8 1 3 0 2 35 17 2.06 R2 ? Pipirelli $44.870.969 Задржи група
16 A-27 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? blank $27.605.727 Задржи група
15 R-210 3 1 5 2 0 80 17 4.71 - 598 blank $17.252.953 Промовиран
8-14 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
7 A-6 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $30.629.982 Пензиониран
6 A-6 22 0 0 0 0 4 12 0.33 - - blank $18.809.562 Задржи група
5 A-6 21 0 0 0 0 3 16 0.19 - - blank $4.409.766 Задржи група
4 A-6 19 0 0 0 0 5 16 0.31 - - blank $39.219.259 Задржи група
3 A-6 9 0 1 0 0 28 16 1.75 - - blank $36.642.804 Задржи група
2 R-17 3 1 4 0 1 64 17 3.76 - ? blank $25.805.859 Промовиран
1 R-17 9 1 1 0 0 21 7 3 - - blank $-6.126.499 Задржи група