Профил на менаџерот: Joni Lehtiranta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joni Lehtiranta
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 13, 2012
Последна интеракција: Ное 8 2013, 20:03:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (105)
Освоени поени:0 (206)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (14)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(20/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joni Lehtiranta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 5
Број на најавувања:601
Време поминато на ГПРО:65.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
39-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-4 25 0 0 0 0 2 10 0.2 R1 - Pipirelli $-3.650.150 Испаднат
37 A-4 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1622 Pipirelli $847.128 Задржи група
36 R-141 1 1 6 1 0 75 17 4.41 R2 2181 Pipirelli $37.774.024 Промовиран
35 R-357 6 0 4 1 0 57 16 3.56 QF - Pipirelli $9.228.727 Задржи група
34 A-62 33 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $8.137.065 Испаднат
33 R-312 4 1 4 1 0 68 17 4 R1 1351 Pipirelli $10.362.613 Промовиран*
32 R-312 19 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $-5.464.501 Задржи група