Профил на менаџерот: Lucas Secundo Abreu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Lucas Secundo Abreu
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 17, 2008
Последна интеракција: Јан 30 2015, 14:58:16
Постови на форумот:288  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (408)
Освоени поени:0 (730)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (62)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: - (1.79)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 9, 2012)
Достигнувања:

28% отклучени

(100/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lucas Secundo Abreu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 5
Број на најавувања:4042
Време поминато на ГПРО:1133.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Lucas Secundo Abreu (Последна обнова: Мар 9 2012, 18:28:16)
First GP:

Season 10 - Race 5

First Podium (Also first third place):

Season 13 - Last race - Mexico City GP - 3rd place

First First Place:

Season 13 - 03/13/2009 - Friday - Hockenhein

First Second Place:

Season 14 - 07/04/2009 - Sepang

First Hattrick:

Season 15 - Race 6 - Paul Ricard GP - France

Main objective: Elite
Achieved!

Updated objective: The 5th star!