Профил на менаџерот: Ivan Stiva

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ivan Stiva
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 17, 2012
Последна интеракција: Денес во 01:09:46
Постови на форумот:62  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (709)
Освоени поени:8 (1497)
Победи:0 (43)
Подиуми:1 (123)
Пол-позиции:0 (71)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 2 (2.11)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 18, 2012)
Достигнувања:

40% отклучени

(140/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Stiva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 7
Број на најавувања:16117
Време поминато на ГПРО:2885 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:8
Пари: $???.???
Возач: Cassey Clarke (142)
Технички Директор: Yoshiaki Yasukawa (86)
Екипа во целост:35
Гуми: Yokomama
Име на тим: Unchained
Екипен пласман:67
Поени на тимот:101.1333

Спонзори

ManagerLeague (M2) - 27 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 M-3 40 0 0 0 0 0 17 0 R1 3197 Yokomama $9.260.353 Испаднат
72 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 - 67 Badyear $5.381.795 Испаднат
71 Elite 21 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 1039 Badyear $10.406.527 Задржи група
70 M-2 1 3 9 7 0 85 17 5 QF 342 Michelini $42.440.924 Промовиран
69 M-2 19 0 1 1 1 9 17 0.53 SF 577 Yokomama $36.914.402 Задржи група
68 M-2 15 1 1 0 1 17 17 1 - 93 Yokomama $42.301.149 Задржи група
67 P-13 2 5 11 9 0 98 17 5.76 F 138 Yokomama $83.061.331 Промовиран
66 P-13 11 0 2 0 0 16 17 0.94 - 548 Yokomama $70.292.053 Задржи група
65 A-59 2 3 10 4 1 94 17 5.53 F 632 Pipirelli $173.802.831 Промовиран
64 A-59 7 0 2 0 0 28 17 1.65 - 1933 Pipirelli $169.193.415 Задржи група
63 A-59 7 0 3 0 0 31 17 1.82 SF 3549 Pipirelli $221.255.646 Задржи група
62 A-59 16 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 2002 Pipirelli $197.514.995 Задржи група
61 A-59 5 1 2 4 0 49 16 3.06 R1 4670 Pipirelli $229.757.914 Задржи група
60 A-59 6 1 1 0 0 38 17 2.24 SF 1944 Pipirelli $184.903.981 Задржи група
59 A-59 10 0 0 0 0 21 17 1.24 QF 4337 Pipirelli $162.550.858 Задржи група
58 A-59 9 0 0 0 0 26 17 1.53 QF 1397 Pipirelli $96.297.411 Задржи група
57 P-25 36 0 0 0 0 0 16 0 R2 4185 Pipirelli $86.612.037 Испаднат
56 M-4 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 4294 Dunnolop $41.492.883 Испаднат
55 M-4 23 0 0 0 0 9 17 0.53 - 126 Dunnolop $32.787.340 Задржи група
54 P-7 3 3 7 5 3 80 17 4.71 R1 832 Dunnolop $28.390.243 Промовиран
53 P-7 9 2 2 0 0 26 17 1.53 R1 649 Yokomama $41.268.542 Задржи група
52 P-7 4 4 5 2 4 49 17 2.88 SF ? Dunnolop $19.334.021 Задржи група
51 P-7 9 0 1 1 0 22 17 1.29 QF ? Yokomama $10.812.058 Задржи група
50 A-119 1 4 13 15 3 116 17 6.82 W ? Pipirelli $72.134.068 Промовиран
49 A-119 5 1 3 3 1 41 17 2.41 F ? Pipirelli $124.882.119 Задржи група
48 A-119 7 0 3 3 0 37 17 2.18 R2 834 Pipirelli $83.611.238 Задржи група
47 A-119 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $18.690.611 Задржи група
46 P-6 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $11.628.444 Испаднат
45 A-30 2 3 9 0 0 93 17 5.47 W ? Pipirelli $28.178.327 Промовиран
44 A-30 11 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 958 Pipirelli $8.761.733 Задржи група
43 P-21 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $21.524.551 Испаднат
42 A-13 2 2 8 9 1 83 17 4.88 QF 575 Pipirelli $29.016.416 Промовиран
41 A-13 9 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $16.079.107 Задржи група
40 A-13 7 0 0 0 0 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $29.705.475 Задржи група
39 A-13 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $19.204.247 Задржи група
38 P-9 22 0 1 0 1 8 17 0.47 - ? Yokomama $-6.113.785 Испаднат
37 A-50 3 1 3 0 0 40 17 2.35 R2 700 Pipirelli $59.727.842 Промовиран
36 R-142 4 2 8 0 0 81 17 4.76 QF ? Pipirelli $46.150.316 Промовиран
35 R-142 1 6 9 5 1 94 17 5.53 F 1799 Pipirelli $-11.903.289 Задржи група
34 A-7 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $11.299.117 Испаднат
33 R-106 2 1 6 3 0 77 17 4.53 W 1428 Pipirelli $39.458.504 Промовиран
32 R-106 11 0 0 0 0 19 10 1.9 - - Pipirelli $-10.958.085 Задржи група