Профил на менаџерот: Franco Pacheco

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Franco Pacheco
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 20, 2012
Последна интеракција: Јул 14 2020, 02:18:44
Постови на форумот:114  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (685)
Освоени поени:0 (1081)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: - (1.58)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

30% отклучени

(107/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Franco Pacheco Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 7
Број на најавувања:5560
Време поминато на ГПРО:3088.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 72
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Tobias Elkmann (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Torque Latinoamérica Racing 2
Екипен пласман:1758
Поени на тимот:0

Спонзори

Dieson (R106) - 36 трки
Schücho (R106) - 14 трки
Wallie (R106) - 13 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-72 18 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4466 Pipirelli $26.561.361 Задржи група
75 R-106 2 9 13 12 1 123 15 8.2 F 5256 Pipirelli $11.874.291 Промовиран
74 R-106 9 0 2 1 0 34 7 4.86 - 6343 Pipirelli $-20.097.597 Задржи група
73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 A-30 19 0 1 0 0 8 4 2 R1 9579 Pipirelli $87.337.970 Пензиониран
71 A-30 21 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 4830 Pipirelli $110.404.453 Задржи група
70 A-30 27 0 0 0 0 1 15 0.07 R1 4967 Pipirelli $110.971.000 Задржи група
69 A-30 13 0 0 0 0 17 17 1 R2 1642 Pipirelli $93.826.988 Задржи група
68 A-30 9 0 2 0 0 27 16 1.69 R2 4388 Pipirelli $89.030.048 Задржи група
67 A-30 18 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 6006 Pipirelli $76.932.200 Задржи група
66 A-30 17 0 0 0 0 15 15 1 R2 5061 Pipirelli $102.783.051 Задржи група
65 A-30 16 0 0 0 0 9 14 0.64 R2 5636 Pipirelli $90.463.732 Задржи група
64 A-30 8 0 1 0 0 26 16 1.62 QF 4142 Pipirelli $76.098.566 Задржи група
63 A-110 11 0 0 0 0 8 16 0.5 R2 4513 Pipirelli $48.737.300 Задржи група
62 A-110 10 0 0 0 0 14 15 0.93 QF 5650 Pipirelli $65.538.593 Задржи група
61 A-110 12 0 0 0 0 11 15 0.73 R2 5432 Pipirelli $69.867.377 Задржи група
60 A-110 10 0 1 0 0 29 15 1.93 QF 5204 Pipirelli $60.712.513 Задржи група
59 A-110 7 1 2 0 1 38 16 2.38 SF 4564 Pipirelli $61.738.067 Задржи група
58 P-14 29 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 350 Dunnolop $16.492.427 Испаднат
57 P-14 22 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 2668 Dunnolop $12.429.446 Задржи група
56 M-4 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 2140 Dunnolop $11.588.096 Испаднат
55 P-23 3 2 7 3 2 68 17 4 QF 164 Dunnolop $69.309.188 Промовиран
54 P-23 14 1 2 0 1 18 17 1.06 - 544 Dunnolop $72.604.843 Задржи група
53 A-2 3 1 7 9 1 69 16 4.31 SF 3580 Pipirelli $151.251.676 Промовиран
52 A-2 11 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 874 Pipirelli $169.036.293 Задржи група
51 A-2 14 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1025 Pipirelli $208.367.392 Задржи група
50 A-2 10 1 2 0 0 19 17 1.12 R1 839 Pipirelli $202.199.786 Задржи група
49 A-2 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 896 Pipirelli $156.216.726 Задржи група
48 A-2 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $156.725.761 Задржи група
47 A-2 7 0 3 0 0 39 17 2.29 R2 606 Pipirelli $189.791.796 Задржи група
46 A-2 10 1 2 0 0 26 17 1.53 QF 711 Pipirelli $149.623.854 Задржи група
45 A-2 13 0 0 0 0 10 16 0.62 QF - Pipirelli $146.739.229 Задржи група
44 A-2 13 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 984 Pipirelli $118.373.829 Задржи група
43 A-2 9 0 2 0 0 32 17 1.88 QF ? Pipirelli $63.018.363 Задржи група
42 A-2 12 1 1 0 0 17 16 1.06 SF - Pipirelli $29.367.091 Задржи група
41 P-10 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 369 Avonn $8.893.779 Испаднат
40 A-68 2 4 10 6 8 104 17 6.12 SF 403 Pipirelli $77.689.276 Промовиран
39 A-68 7 0 2 0 0 40 17 2.35 QF 753 Pipirelli $70.409.866 Задржи група
38 A-68 8 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 ? Pipirelli $47.094.576 Задржи група
37 A-68 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 1442 Pipirelli $69.616.469 Задржи група
36 A-68 9 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $35.921.157 Задржи група
35 A-68 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1161 Pipirelli $11.712.002 Задржи група
34 R-168 5 0 2 0 0 55 15 3.67 QF - Pipirelli $14.938.293 Промовиран
33 R-168 4 1 4 0 0 61 16 3.81 QF - Pipirelli $-6.123.272 Задржи група
32 R-168 8 0 0 0 0 29 11 2.64 - - Pipirelli $31.703.800 Задржи група