Профил на менаџерот: Andrei Vădineanu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Andrei Vădineanu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 2, 2012
Последна интеракција: Денес во 14:45:05
Постови на форумот:30  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (548)
Освоени поени:0 (1084)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (89)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: - (1.98)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 25, 2013)
Достигнувања:

27% отклучени

(95/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andrei Vădineanu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 11
Број на најавувања:11705
Време поминато на ГПРО:2976.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 13
Позиција во сезоната:4
Пари: $???.???.???
Возач: David Redman (137)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Yokomama
Име на тим: Red Bull Racing Romania
Екипен пласман:230
Поени на тимот:0

Спонзори

Poema (A9) - 16 трки
Traditions (A9) - 6 трки
Spepsi (A9) - 29 трки
LM Erics (R133) - 2 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-9 1 1 12 4 1 94 17 5.53 F 822 Pipirelli $124.329.736 Промовиран
75 A-9 8 0 1 0 0 29 17 1.71 SF 1081 Pipirelli $76.700.272 Задржи група
74 A-9 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1673 Pipirelli $65.947.999 Задржи група
73 R-133 1 6 15 10 6 139 17 8.18 F 2433 Pipirelli $59.312.099 Промовиран
72 R-54 7 0 3 1 1 48 15 3.2 - 5753 Pipirelli $-28.443.956 Задржи група
62-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 A-66 33 0 0 0 0 0 0 - - 11843 Pipirelli $-19.212.590 Пензиониран
60 P-12 34 0 0 0 0 0 15 0 R2 5156 Dunnolop $-1.164.094 Испаднат
59 P-12 14 0 1 0 0 9 15 0.6 R2 6025 Dunnolop $60.725.776 Задржи група
58 P-12 24 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 2027 Dunnolop $46.978.372 Задржи група
57 P-12 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 269 Dunnolop $65.932.974 Задржи група
56 A-78 1 6 11 3 1 96 17 5.65 SF 1166 Pipirelli $126.434.941 Промовиран
55 A-78 7 0 2 0 0 49 17 2.88 F 1211 Pipirelli $128.767.064 Задржи група
54 A-78 18 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1782 Pipirelli $92.478.694 Задржи група
53 A-78 4 1 5 9 0 80 17 4.71 SF 532 Pipirelli $105.316.574 Задржи група
52 A-78 4 2 5 0 0 60 17 3.53 QF 523 Pipirelli $71.897.955 Задржи група
51 A-78 14 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1138 Pipirelli $70.782.398 Задржи група
50 R-331 3 2 8 0 0 101 17 5.94 F 2072 Pipirelli $73.594.185 Промовиран
49 P-9 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $-9.220.507 Спец пот
48 P-9 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Avonn $16.854.815 Задржи група
47 P-9 15 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Avonn $12.036.616 Задржи група
46 P-9 24 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Avonn $9.349.908 Задржи група
45 P-9 5 0 2 0 0 36 17 2.12 QF ? Dunnolop $11.762.180 Задржи група
44 P-9 15 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Dunnolop $30.328.428 Задржи група
43 P-9 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Avonn $43.317.003 Задржи група
42 A-47 1 4 10 1 2 83 17 4.88 F 527 Pipirelli $82.045.494 Промовиран
41 A-47 8 0 1 1 0 29 17 1.71 SF ? Pipirelli $58.947.543 Задржи група
40 A-47 10 1 1 0 0 25 17 1.47 R1 ? Pipirelli $75.374.586 Задржи група
39 A-47 9 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $70.877.586 Задржи група
38 A-47 15 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $32.437.047 Задржи група
37 A-47 22 0 0 0 0 2 17 0.12 QF ? Pipirelli $48.336.794 Задржи група
36 A-47 11 1 2 0 0 25 17 1.47 F 945 Pipirelli $62.191.361 Задржи група
35 A-47 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1365 Pipirelli $36.067.352 Задржи група
34 R-133 4 0 5 0 0 47 12 3.92 R1 - Pipirelli $21.623.047 Промовиран
33 R-133 21 0 0 0 0 1 8 0.12 R2 - Pipirelli $-26.215.555 Задржи група
32 R-133 14 0 0 0 0 14 7 2 - - Pipirelli $-16.967.729 Задржи група