Профил на менаџерот: Jordy Battello

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jordy Battello
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 5, 2012
Последна интеракција: Авг 2 2018, 19:31:52
Постови на форумот:356  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (420)
Освоени поени:0 (751)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (55)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:0 (32)
Просечно поени/трка: - (1.79)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 27, 2013)
Достигнувања:

28% отклучени

(101/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jordy Battello Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 13
Број на најавувања:5522
Време поминато на ГПРО:1221.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 A-68 17 0 0 0 3 7 17 0.41 QF 5740 Pipirelli $-7.849.959 Испаднат
64 P-25 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4243 Dunnolop $-2.754.754 Испаднат
63 A-34 3 1 6 6 3 67 17 3.94 QF 4418 Pipirelli $95.354.681 Промовиран
62 A-34 10 0 2 2 0 26 17 1.53 QF 6366 Pipirelli $83.760.702 Задржи група
61 A-34 8 0 1 2 1 30 17 1.76 SF 4739 Pipirelli $105.883.534 Задржи група
60 A-34 15 0 0 1 0 8 17 0.47 QF 6411 Pipirelli $125.116.982 Задржи група
59 A-34 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 4279 Pipirelli $108.162.920 Задржи група
58 A-34 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 4020 Pipirelli $55.323.709 Задржи група
57 P-8 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 6968 Dunnolop $37.441.812 Испаднат
56 P-8 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 6199 Contimental $54.977.626 Задржи група
55 A-48 1 8 9 8 7 101 17 5.94 QF 1234 Pipirelli $123.343.914 Промовиран
54 A-48 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1662 Pipirelli $67.125.473 Задржи група
53 R-317 1 10 15 5 12 145 17 8.53 W 1733 Pipirelli $43.200.272 Промовиран
52 R-252 7 1 3 1 0 41 10 4.1 R1 - Pipirelli $-25.164.635 Задржи група
51 R-252 18 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $16.645.000 Задржи група
50 R-234 8 0 1 0 0 20 6 3.33 - - Pipirelli $-5.712.479 Задржи група
44-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 A-88 28 0 0 0 0 1 10 0.1 R2 - Pipirelli $-64.069.252 Пензиониран
42 A-88 21 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $15.458.530 Задржи група
41 A-88 26 0 0 1 1 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $2.388.945 Задржи група
40 A-88 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $23.403.713 Задржи група
39 R-378 5 0 4 0 0 53 17 3.12 R1 2622 Pipirelli $12.794.510 Промовиран
38 R-217 7 0 1 0 0 28 17 1.65 QF 2499 Pipirelli $8.886.653 Задржи група
37 R-217 6 0 2 0 0 46 17 2.71 SF ? Pipirelli $27.058.015 Задржи група
36 A-23 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $21.473.935 Испаднат
35 R-217 5 0 2 0 0 43 17 2.53 QF 2639 Pipirelli $21.875.383 Промовиран
34 R-217 3 4 9 0 1 85 17 5 R2 1941 Pipirelli $-28.094.894 Задржи група
33 R-217 14 0 0 0 1 9 15 0.6 R1 - Pipirelli $-7.492.092 Задржи група
32 R-217 30 0 0 0 3 0 5 0 - - Pipirelli $-9.560.181 Задржи група