Профил на менаџерот: Francesco Matteo Ferriere

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Francesco Matteo Ferriere
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 13, 2012
Последна интеракција: Окт 14 2021, 22:38:55
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (871)
Освоени поени:10 (1415)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (85)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 2 (1.62)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(75/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Francesco Matteo Ferriere Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 15
Број на најавувања:1577
Време поминато на ГПРО:304 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 74
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Andrea Giacomelli (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Frecce Tricolori speed racing
Екипен пласман:288
Поени на тимот:68.0001

Спонзори

Uniparts (R74) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-46 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3901 Pipirelli $-5.385.478 Испаднат
82 A-46 23 0 0 0 1 7 17 0.41 R2 2577 Pipirelli $18.228.926 Задржи група
81 A-46 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 3575 Pipirelli $10.211.197 Задржи група
80 A-46 13 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 3838 Pipirelli $25.838.092 Задржи група
79 A-46 12 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 3638 Pipirelli $17.806.769 Задржи група
78 A-46 8 0 1 0 0 29 17 1.71 QF 1045 Pipirelli $19.840.170 Задржи група
77 A-46 11 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 4175 Pipirelli $13.608.102 Задржи група
76 A-46 9 1 1 0 0 21 15 1.4 R1 5342 Pipirelli $6.970.051 Задржи група
75 A-46 18 0 0 0 0 9 16 0.56 QF 3999 Pipirelli $16.252.192 Задржи група
74 A-46 5 2 3 0 0 39 17 2.29 R1 1218 Pipirelli $30.992.486 Задржи група
73 A-46 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 3238 Pipirelli $57.281.231 Задржи група
72 A-46 5 0 4 0 1 63 17 3.71 R2 1041 Pipirelli $93.277.790 Задржи група
71 A-46 19 0 0 0 0 0 17 0 R1 2551 Pipirelli $66.266.902 Задржи група
70 R-134 3 1 10 8 2 88 17 5.18 W 3133 Pipirelli $50.432.724 Промовиран
69 A-3 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2042 Pipirelli $-3.724.509 Испаднат
68 A-3 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 5121 Pipirelli $6.424.563 Задржи група
67 P-23 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 1596 Yokomama $5.531.785 Испаднат
66 A-38 4 2 5 3 2 59 17 3.47 F 997 Pipirelli $34.031.788 Промовиран
65 A-38 10 0 2 0 0 26 17 1.53 R1 3437 Pipirelli $9.481.600 Задржи група
64 A-38 7 0 1 0 0 34 17 2 R1 1252 Pipirelli $35.293.832 Задржи група
63 A-38 15 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2364 Pipirelli $33.237.465 Задржи група
62 A-38 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4533 Pipirelli $31.610.947 Задржи група
61 A-38 10 1 1 0 0 21 17 1.24 QF 1812 Pipirelli $50.270.822 Задржи група
60 A-38 8 0 2 0 0 38 17 2.24 R1 2457 Pipirelli $30.915.099 Задржи група
59 A-38 4 0 5 0 0 55 17 3.24 R1 1332 Pipirelli $24.232.819 Задржи група
58 A-38 9 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 3295 Pipirelli $25.485.044 Задржи група
57 A-38 10 1 1 0 0 18 17 1.06 SF 1493 Pipirelli $32.231.485 Задржи група
56 A-38 9 0 1 0 0 25 17 1.47 SF 2480 Pipirelli $32.025.144 Задржи група
55 A-38 7 0 1 0 0 38 17 2.24 SF 2417 Pipirelli $63.069.654 Задржи група
54 A-38 4 1 7 3 0 68 17 4 QF 602 Pipirelli $29.741.417 Задржи група
53 A-38 8 1 2 2 0 33 17 1.94 SF 2878 Pipirelli $38.038.834 Задржи група
52 A-38 8 1 2 0 0 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $18.495.807 Задржи група
51 A-38 6 0 0 1 0 34 17 2 R2 ? Pipirelli $36.295.443 Задржи група
50 A-38 6 0 4 0 0 50 17 2.94 R1 ? Pipirelli $70.885.060 Задржи група
49 A-38 7 0 2 0 0 38 17 2.24 W 929 Pipirelli $60.401.257 Задржи група
48 A-38 4 0 3 0 0 49 17 2.88 W 739 Pipirelli $44.193.338 Задржи група
47 A-38 15 0 0 0 0 15 17 0.88 QF ? Pipirelli $24.129.063 Задржи група
46 A-38 8 1 1 0 0 34 17 2 R1 1258 Pipirelli $15.340.190 Задржи група
45 A-38 17 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1421 Pipirelli $16.962.977 Задржи група
44 P-2 33 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 373 Yokomama $21.675.641 Испаднат
43 P-2 29 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 273 Dunnolop $50.999.678 Задржи група
42 A-69 2 6 10 1 1 105 17 6.18 SF 526 Pipirelli $132.452.139 Промовиран
41 A-69 4 0 4 0 1 63 17 3.71 R1 622 Pipirelli $91.098.736 Задржи група
40 A-69 14 0 0 0 0 11 17 0.65 QF ? Pipirelli $41.186.979 Задржи група
39 A-69 5 0 3 0 0 49 17 2.88 R2 ? Pipirelli $14.140.839 Задржи група
38 A-69 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $10.827.473 Задржи група
37 A-69 18 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $30.117.475 Задржи група
36 P-21 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $9.970.858 Испаднат
35 A-71 5 0 2 0 0 34 17 2 R2 ? Pipirelli $31.934.042 Промовиран
34 A-71 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $32.581.533 Задржи група
33 R-101 5 2 6 0 3 68 17 4 SF ? Pipirelli $6.920.701 Промовиран
32 R-101 11 0 0 0 0 14 3 4.67 - - Pipirelli $8.533.460 Задржи група