Профил на менаџерот: Pete Hickerton

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pete Hickerton
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 15, 2012
Последна интеракција: Окт 7 2015, 09:37:13
Постови на форумот:54  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (196)
Освоени поени:0 (490)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (41)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (2.5)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 29, 2012)
Достигнувања:

21% отклучени

(76/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pete Hickerton Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 15
Број на најавувања:3266
Време поминато на ГПРО:521 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
46-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-34 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-18.503.625 Пензиониран
44 P-8 6 1 4 4 0 47 10 4.7 R1 - Avonn $-30.287.998 Испаднат
43 P-8 15 1 1 0 1 10 15 0.67 R1 - Avonn $103.812.194 Задржи група
42 A-76 1 7 12 11 7 115 17 6.76 F ? Pipirelli $141.811.906 Промовиран
41 A-76 5 3 4 4 0 56 17 3.29 R2 ? Pipirelli $64.853.381 Задржи група
40 A-76 10 0 3 1 1 27 17 1.59 R2 ? Pipirelli $49.875.695 Задржи група
39 A-76 12 1 1 1 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $44.316.866 Задржи група
38 A-76 5 0 2 0 0 40 17 2.35 SF ? Pipirelli $95.267.711 Задржи група
37 A-76 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $45.310.829 Задржи група
36 A-76 12 0 1 0 0 14 16 0.88 R2 - Pipirelli $51.965.338 Задржи група
35 A-76 10 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 ? Pipirelli $45.421.262 Задржи група
34 R-303 2 3 10 1 0 104 17 6.12 F 1278 Pipirelli $24.849.038 Промовиран
33 R-303 7 0 2 0 0 32 16 2 R2 - Pipirelli $-16.278.751 Задржи група
32 R-303 17 0 0 0 0 3 3 1 - - Pipirelli $15.537.175 Задржи група