Профил на менаџерот: Valeri Yabandziev

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Valeri Yabandziev
Држава: Бугарија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 30, 2012
Последна интеракција: Фев 12 2015, 22:25:27
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (202)
Освоени поени:0 (396)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (33)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.96)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 27, 2012)
Достигнувања:

17% отклучени

(59/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Valeri Yabandziev Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 1
Број на најавувања:1205
Време поминато на ГПРО:248.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
47-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 P-18 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $22.108.230 Пензиониран
45 P-18 23 0 0 0 0 5 9 0.56 R2 - Avonn $52.311.793 Задржи група
44 P-18 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Yokomama $25.176.573 Задржи група
43 M-3 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Dunnolop $-3.176.721 Испаднат
42 P-11 1 4 6 5 1 81 17 4.76 QF 83 Avonn $39.328.097 Промовиран
41 P-11 8 0 1 2 0 29 17 1.71 R2 ? Avonn $36.865.471 Задржи група
40 P-11 6 0 4 0 0 40 17 2.35 R1 ? Avonn $71.727.266 Задржи група
39 P-11 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 374 Avonn $25.342.776 Задржи група
38 P-11 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Yokomama $5.286.924 Задржи група
37 A-76 2 3 13 0 6 107 15 7.13 - - Pipirelli $59.185.087 Промовиран
36 A-76 15 0 0 0 0 8 14 0.57 R1 - Pipirelli $41.865.052 Задржи група
35 A-76 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1597 Pipirelli $18.785.539 Задржи група
34 R-2 5 2 5 0 0 53 14 3.79 R2 - Pipirelli $20.904.471 Промовиран*
33 R-2 6 3 3 0 1 43 14 3.07 R2 - Pipirelli $-134.672 Задржи група