Профил на менаџерот: Mauricio Angelucci

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Mauricio Angelucci
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 2, 2012
Последна интеракција: Вчера во 00:25:12
Постови на форумот:556  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (745)
Освоени поени:12 (1582)
Победи:0 (50)
Подиуми:0 (129)
Пол-позиции:0 (56)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 1.71 (2.12)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 1, 2015)
Достигнувања:

45% отклучени

(162/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mauricio Angelucci Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 1
Број на најавувања:10702
Време поминато на ГПРО:3057.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска со

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Salvador Rodriguez (128)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:23
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CHAPA CHAPA RACING TEAM
Екипен пласман:214
Поени на тимот:113.0664

Спонзори

Kyosera (A28) - 29 трки
Any-SMS (A28) - 18 трки
TellTell&Tell (A28) - 2 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 7 0 1 4 0 42 17 2.47 R2 904 Pipirelli $68.512.336 Задржи група
80 A-28 6 1 2 0 0 46 17 2.71 QF 1011 Pipirelli $26.963.786 Задржи група
79 A-28 25 0 0 4 0 0 17 0 R1 2665 Pipirelli $67.131.945 Задржи група
78 A-28 7 1 3 0 0 42 17 2.47 R1 787 Pipirelli $40.198.541 Задржи група
77 P-19 10 2 2 2 0 22 17 1.29 R1 583 Yokomama $-2.647.818 Испаднат
76 M-1 29 0 0 2 0 4 17 0.24 R2 2367 Yokomama $2.003.885 Испаднат
75 M-1 17 0 0 0 0 9 17 0.53 - 2539 Yokomama $12.761.805 Задржи група
74 M-1 10 1 1 0 0 24 17 1.41 R1 709 Badyear $54.679.852 Задржи група
73 M-1 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4083 Yokomama $58.086.638 Задржи група
72 M-1 8 0 1 0 0 28 17 1.65 R2 93 Contimental $55.629.654 Задржи група
71 P-15 1 5 10 4 3 88 17 5.18 W 2035 Dunnolop $112.075.340 Промовиран
70 P-15 5 0 4 0 2 36 16 2.25 - 3124 Yokomama $78.279.532 Задржи група
69 P-15 7 2 2 0 1 27 17 1.59 - 791 Yokomama $115.846.924 Задржи група
68 A-66 1 11 14 13 9 142 17 8.35 W 398 Pipirelli $134.607.286 Промовиран
67 A-66 6 1 3 5 2 45 16 2.81 R1 3965 Pipirelli $133.963.634 Задржи група
66 A-66 24 0 0 0 0 0 6 0 - 12580 Pipirelli $183.314.004 Задржи група
65 A-66 5 1 5 0 1 47 16 2.94 R1 4705 Pipirelli $185.821.194 Задржи група
64 A-66 11 0 2 0 0 19 17 1.12 QF 1109 Pipirelli $123.027.867 Задржи група
63 A-66 8 0 3 0 0 35 17 2.06 SF 946 Pipirelli $116.026.762 Задржи група
62 A-66 8 0 1 0 0 27 17 1.59 R1 4021 Pipirelli $120.446.150 Задржи група
61 A-66 5 1 5 2 0 69 17 4.06 SF 745 Pipirelli $112.306.319 Задржи група
60 P-20 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 5301 Contimental $97.163.089 Испаднат
59 A-62 1 10 14 5 7 141 17 8.29 W 483 Pipirelli $135.124.816 Промовиран
58 A-62 5 1 4 7 2 41 17 2.41 R1 1282 Pipirelli $97.176.285 Задржи група
57 A-62 5 2 4 0 1 57 17 3.35 R2 3857 Pipirelli $69.364.928 Задржи група
56 P-3 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 5642 Avonn $27.690.070 Испаднат
55 P-3 16 0 0 1 0 14 17 0.82 F 5371 Avonn $38.854.346 Задржи група
54 P-3 11 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 131 Badyear $13.426.975 Задржи група
53 P-3 10 1 1 0 1 18 17 1.06 R1 3451 Yokomama $88.109.550 Задржи група
52 P-3 12 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 ? Badyear $78.186.785 Задржи група
51 P-3 10 0 2 0 0 16 17 0.94 R1 ? Contimental $75.775.782 Задржи група
50 P-3 24 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Avonn $53.614.938 Задржи група
49 P-3 17 0 1 0 0 12 16 0.75 QF - Avonn $26.163.938 Задржи група
48 A-78 2 5 14 6 2 122 17 7.18 R1 ? Pipirelli $72.621.976 Промовиран
47 A-78 5 1 5 0 0 53 17 3.12 SF ? Pipirelli $126.744.188 Задржи група
46 A-78 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $106.625.223 Задржи група
45 A-78 9 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 1143 Pipirelli $108.904.338 Задржи група
44 A-78 7 0 0 0 0 28 16 1.75 SF - Pipirelli $64.715.528 Задржи група
43 R-104 2 1 10 1 0 89 17 5.24 F ? Pipirelli $42.267.750 Промовиран
42 R-104 5 2 4 0 0 50 17 2.94 F ? Pipirelli $-7.873.512 Задржи група
38-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 A-12 27 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $-21.610.245 Испаднат
36 R-245 5 0 5 0 0 56 17 3.29 R2 2491 Pipirelli $8.118.693 Промовиран*
35 R-245 13 1 1 0 1 15 17 0.88 R2 2837 Pipirelli $5.754.892 Задржи група
34 R-245 20 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $3.482.532 Задржи група
33 R-245 11 0 2 0 2 19 12 1.58 R1 - Pipirelli $608.020 Задржи група