Профил на менаџерот: Saulius Jackevicius

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Saulius Jackevicius
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 25, 2006
Последна интеракција: Денес во 16:20:22
Постови на форумот:88  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (686)
Освоени поени:14 (980)
Победи:0 (17)
Подиуми:2 (75)
Пол-позиции:1 (31)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 1 (1.43)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(63/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Saulius Jackevicius Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 13
Број на најавувања:7596
Време поминато на ГПРО:686.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Simon Wilson (150)
Технички Директор: Alan Frisson (92)
Екипа во целост:19
Гуми: Yokomama
Име на тим: Lithuanian Apples Team
Екипен пласман:13
Поени на тимот:487.1335

Спонзори

Guccie (A78) - 7 трки
F-Secure (A78) - 5 трки
VIZA (A78) - 19 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-78 4 1 6 4 0 72 17 4.24 QF 817 Pipirelli $79.027.061 Промовиран
72 A-78 12 0 0 0 0 14 16 0.88 R2 3907 Pipirelli $23.544.128 Задржи група
71 A-78 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1738 Pipirelli $12.642.339 Задржи група
70 A-78 23 0 0 0 0 0 16 0 R2 4790 Pipirelli $7.482.812 Задржи група
69 P-23 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 494 Yokomama $14.324.646 Испаднат
68 P-23 15 0 0 1 0 11 17 0.65 R1 366 Yokomama $12.494.758 Задржи група
67 P-23 21 0 1 1 0 6 17 0.35 - 472 Yokomama $15.414.285 Задржи група
66 A-39 2 1 4 1 0 58 17 3.41 F 852 Pipirelli $56.422.234 Промовиран
65 A-39 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1375 Pipirelli $35.576.711 Задржи група
64 A-39 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 1973 Pipirelli $66.410.921 Задржи група
63 A-39 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1444 Pipirelli $81.440.300 Задржи група
62 A-39 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1718 Pipirelli $28.924.899 Задржи група
61 A-39 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 1795 Pipirelli $21.386.176 Задржи група
60 R-90 3 2 13 0 0 114 17 6.71 SF 2510 Pipirelli $37.426.787 Промовиран
59 R-90 6 1 4 1 1 66 17 3.88 SF 2948 Pipirelli $8.925.416 Задржи група
58 R-90 21 0 0 0 0 0 6 0 - 7900 Pipirelli $19.197.679 Задржи група
48-57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-213 19 0 0 0 0 1 4 0.25 R2 - Pipirelli $23.334.501 Задржи група
46 R-213 10 0 0 0 0 18 10 1.8 - - Pipirelli $12.714.318 Задржи група
33-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 R-212 29 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $5.905.900 Задржи група
31 R-212 19 0 0 0 0 3 15 0.2 R1 - Pipirelli $19.233.381 Задржи група
30 A-37 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1052 Pipirelli $10.227.843 Испаднат
29 A-37 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $6.224.931 Задржи група
28 R-146 1 1 9 3 0 94 17 5.53 R2 ? Pipirelli $32.040.383 Промовиран
27 R-146 15 0 0 0 0 9 17 0.53 SF ? Pipirelli $30.690.141 Задржи група
22-26 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
21 R-154 29 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Pipirelli $15.645.000 Задржи група
20 R-154 17 0 0 0 0 9 7 1.29 QF - Pipirelli $32.003.729 Задржи група
19 A-7 31 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-2.370.876 Испаднат
18 A-7 23 0 0 0 0 2 15 0.13 R2 - Pipirelli $1.770.664 Задржи група
17 A-7 16 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 - Pipirelli $13.529.413 Задржи група
16 A-7 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 402 blank $1.983.374 Задржи група
15 P-14 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $11.551.061 Испаднат
14 A-54 3 0 5 8 0 71 17 4.18 - 256 blank $14.866.125 Промовиран
13 P-1 31 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $-10.433.915 Испаднат
12 A-19 5 0 4 0 0 54 17 3.18 - ? blank $31.793.894 Промовиран
11 R-80 16 0 0 0 0 9 17 0.53 - ? blank $46.237.031 Промовиран*
10 A-10 32 0 0 0 0 0 11 0 - - blank $-8.387.361 Испаднат
9 A-10 6 0 2 3 0 38 17 2.24 - ? blank $18.247.627 Задржи група
8 A-10 8 0 2 1 0 40 16 2.5 - - blank $13.083.597 Задржи група
7 R-37 1 3 11 0 1 101 17 5.94 - ? blank $43.574.833 Промовиран
6 A-4 19 0 0 0 0 7 15 0.47 - - blank $-31.601.950 Испаднат
5 A-4 22 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? blank $9.697.624 Задржи група
4 A-4 27 0 0 0 0 0 17 0 - 133 blank $1.185.831 Задржи група
3 R-24 2 8 11 7 2 107 17 6.29 - 163 blank $9.338.490 Промовиран
2 R-24 9 0 1 0 0 23 15 1.53 - - blank $-13.300.275 Задржи група
1 R-24 19 0 0 0 0 7 5 1.4 - - blank $-11.389.852 Задржи група