Профил на менаџерот: Viktor Négyesi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Viktor Négyesi
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 2, 2012
Последна интеракција: Вчера во 23:11:13
Постови на форумот:70  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (738)
Освоени поени:8 (1381)
Победи:0 (43)
Подиуми:0 (116)
Пол-позиции:0 (43)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: 0.5 (1.87)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 18, 2013)
Достигнувања:

41% отклучени

(147/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Viktor Négyesi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 1
Број на најавувања:6888
Време поминато на ГПРО:2155.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 22
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Geronimi (140)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:32
Гуми: Yokomama
Име на тим: PATRIOTS F1 RACING TEAM
Екипен пласман:455
Поени на тимот:133.3333

Спонзори

Uhrendirect (A37) - 15 трки
ZO Racing (A37) - 15 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-37 2 4 11 6 1 102 17 6 F 757 Pipirelli $37.783.100 Промовиран
74 A-37 6 0 3 0 0 43 17 2.53 QF 943 Pipirelli $34.687.130 Задржи група
73 A-37 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 1364 Pipirelli $9.153.981 Задржи група
72 P-25 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1721 Pipirelli $1.300.338 Испаднат
71 A-23 5 0 6 0 0 67 17 3.94 QF 755 Pipirelli $15.088.793 Промовиран*
70 A-23 6 0 4 0 0 49 17 2.88 QF 738 Pipirelli $17.511.677 Задржи група
69 A-23 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1532 Pipirelli $11.884.222 Задржи група
68 P-5 38 0 0 0 0 0 16 0 R1 2809 Avonn $41.716.205 Испаднат
67 A-52 4 2 5 1 0 59 14 4.21 SF 5813 Pipirelli $30.533.559 Промовиран
66 A-52 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 1472 Pipirelli $18.685.632 Задржи група
65 A-52 25 0 0 1 0 2 17 0.12 R2 3027 Pipirelli $1.076.622 Задржи група
64 A-52 7 0 2 0 0 35 17 2.06 R2 1711 Pipirelli $2.321.929 Задржи група
63 P-21 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 433 Avonn $-135.130 Испаднат
62 P-21 14 0 1 0 1 13 17 0.76 R2 553 Avonn $9.752.860 Задржи група
61 P-21 10 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 829 Contimental $7.996.757 Задржи група
60 M-2 30 0 0 0 1 0 17 0 R1 420 Contimental $41.503.659 Испаднат
59 M-2 10 2 2 0 2 23 17 1.35 R2 91 Contimental $23.340.264 Задржи група
58 M-2 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 237 Contimental $59.891.168 Задржи група
57 P-18 3 1 11 3 1 92 17 5.41 SF 93 Dunnolop $59.787.302 Промовиран
56 P-18 6 2 4 0 5 41 17 2.41 R1 222 Contimental $49.530.747 Задржи група
55 P-18 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 324 Contimental $85.069.140 Задржи група
54 P-18 9 1 2 0 2 21 17 1.24 R1 2492 Dunnolop $39.533.104 Задржи група
53 P-18 9 0 2 0 0 29 17 1.71 R1 236 Contimental $19.971.206 Задржи група
52 P-18 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 251 Contimental $38.215.416 Задржи група
51 P-18 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Avonn $69.955.984 Задржи група
50 P-18 9 0 1 0 0 27 17 1.59 R1 ? Dunnolop $44.018.785 Задржи група
49 P-18 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 253 Yokomama $32.292.974 Задржи група
48 P-18 18 0 1 0 1 11 17 0.65 R2 263 Contimental $61.794.673 Задржи група
47 P-18 12 0 0 0 2 9 16 0.56 R1 - Yokomama $123.293.341 Задржи група
46 A-8 1 12 15 7 10 149 17 8.76 W ? Pipirelli $103.851.114 Промовиран
45 A-8 7 0 2 0 2 37 14 2.64 R2 - Pipirelli $88.280.792 Задржи група
44 A-8 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $93.395.574 Задржи група
43 A-8 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $41.189.107 Задржи група
42 P-23 32 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Avonn $14.599.133 Испаднат
41 A-64 2 2 10 7 3 92 17 5.41 W 423 Pipirelli $52.961.517 Промовиран
40 A-64 10 1 2 0 0 28 17 1.65 R1 905 Pipirelli $29.250.608 Задржи група
39 A-64 24 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $22.449.094 Задржи група
38 P-10 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $7.670.394 Испаднат
37 A-79 3 3 10 11 2 98 17 5.76 SF 351 Pipirelli $62.119.762 Промовиран
36 A-79 7 0 2 0 0 27 17 1.59 R1 688 Pipirelli $33.553.612 Задржи група
35 A-79 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $13.353.511 Задржи група
34 R-316 1 12 14 7 3 143 17 8.41 W 954 Pipirelli $25.940.468 Промовиран
33 R-316 4 1 5 0 1 68 17 4 SF 1268 Pipirelli $-31.381.235 Задржи група