Профил на менаџерот: Jani Uimonen

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jani Uimonen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 6, 2012
Последна интеракција: Јул 10 2016, 19:10:38
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (294)
Освоени поени:0 (560)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (46)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: - (1.9)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(91/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jani Uimonen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 3
Број на најавувања:3734
Време поминато на ГПРО:885.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-296 22 0 0 0 0 0 0 - - 11321 Pipirelli $14.017.236 Задржи група
52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 P-3 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $35.755.892 Пензиониран
50 P-3 20 0 1 0 1 10 8 1.25 R2 - Dunnolop $51.135.855 Задржи група
49 P-3 24 0 1 0 2 6 17 0.35 R1 ? Contimental $92.899.564 Задржи група
48 A-116 2 3 10 5 6 102 17 6 SF ? Pipirelli $59.225.145 Промовиран
47 A-116 6 2 2 1 8 35 17 2.06 QF ? Pipirelli $34.901.889 Задржи група
46 P-9 29 0 0 0 1 2 16 0.12 R1 - Dunnolop $35.674.785 Испаднат
45 P-9 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Avonn $64.823.963 Задржи група
44 P-9 19 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 ? Contimental $25.833.683 Задржи група
43 A-109 2 5 9 2 3 99 17 5.82 W 384 Pipirelli $20.290.217 Промовиран
42 A-109 8 0 4 0 0 36 17 2.12 - ? Pipirelli $16.179.204 Задржи група
41 P-9 30 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Avonn $6.814.906 Испаднат
40 A-76 3 1 5 0 0 49 17 2.88 QF 925 Pipirelli $79.285.351 Промовиран
39 A-76 5 0 2 0 0 45 17 2.65 QF 698 Pipirelli $91.428.923 Задржи група
38 A-76 8 1 1 0 1 22 17 1.29 QF 771 Pipirelli $21.708.733 Задржи група
37 A-76 16 0 1 0 2 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $1.605.978 Задржи група
36 A-76 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $10.388.934 Задржи група
35 R-313 3 5 5 2 4 62 17 3.65 QF ? Pipirelli $4.264.034 Промовиран
34 R-313 4 5 5 3 4 63 17 3.71 R1 2161 Pipirelli $-2.719.062 Задржи група
33 R-313 16 0 0 0 1 6 15 0.4 - - Pipirelli $-20.124.031 Задржи група