Профил на менаџерот: Grigor Nikolov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Grigor Nikolov
Држава: Бугарија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 9, 2012
Последна интеракција: Мај 26 2015, 22:39:36
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (229)
Освоени поени:0 (651)
Победи:0 (30)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (2.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(75/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Grigor Nikolov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 12
Број на најавувања:1837
Време поминато на ГПРО:477.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
48-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-3 31 0 0 0 0 0 9 0 R2 - Pipirelli $10.325.188 Пензиониран
46 R-23 2 7 12 2 4 120 16 7.5 W - Pipirelli $27.756.348 Промовиран
45 R-23 1 6 10 2 3 101 15 6.73 SF - Pipirelli $-8.953.043 Задржи група
44 A-2 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $-18.408.968 Испаднат
43 A-2 19 0 0 0 0 10 15 0.67 R2 - Pipirelli $22.393.750 Задржи група
42 A-2 13 0 1 0 0 16 16 1 R1 - Pipirelli $8.742.925 Задржи група
41 A-2 5 0 3 1 1 47 17 2.76 QF 671 Pipirelli $55.567.530 Задржи група
40 A-2 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 899 Pipirelli $40.805.883 Задржи група
39 A-2 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1166 Pipirelli $48.434.249 Задржи група
38 R-50 4 3 7 2 2 69 17 4.06 SF ? Pipirelli $45.201.853 Промовиран
37 A-24 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-12.397.262 Испаднат
36 R-168 3 3 7 1 2 80 17 4.71 F ? Pipirelli $14.753.224 Промовиран
35 R-168 4 5 8 2 1 79 16 4.94 SF - Pipirelli $-472.163 Задржи група
34 R-168 3 6 8 2 2 81 17 4.76 F 1566 Pipirelli $-27.069.745 Задржи група
33 R-168 9 0 0 0 0 23 6 3.83 - - Pipirelli $-11.204.083 Задржи група