Профил на менаџерот: Antonio Gattulli

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Antonio Gattulli
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 10, 2012
Последна интеракција: Вчера во 23:01:20
Постови на форумот:895  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (921)
Освоени поени:0 (2421)
Победи:0 (103)
Подиуми:0 (211)
Пол-позиции:0 (100)
Најбрзи круга:0 (102)
Просечно поени/трка: 0 (2.63)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

67% отклучени

(247/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Antonio Gattulli Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 12
Број на најавувања:30620
Време поминато на ГПРО:8911 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Gregory van de Poele (210)
Технички Директор: Tony Watkins (143)
Екипа во целост:52
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nuvolari Pirates
Екипен пласман:30
Поени на тимот:94.2

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Antonio Gattulli (Последна обнова: Авг 25 2019, 13:28:17)
New achievement Season 68
Endurance Amateur
Fastest Amateur manager if the season was one big race in S68/S71

Amateur god - Win all races of the season in an Amateur group (Amateur) S71

Yesssssss