Профил на менаџерот: Fernando Ortiz

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fernando Ortiz
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 16, 2012
Последна интеракција: Мар 30 2014, 12:22:48
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (122)
Освоени поени:0 (174)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.43)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(6/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Ortiz Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 14
Број на најавувања:300
Време поминато на ГПРО:127.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
41-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 R-5 14 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 2848 Pipirelli $-15.458.522 Задржи група
39 R-106 7 0 2 0 0 37 17 2.18 SF 2646 Pipirelli $-5.609.586 Задржи група
38 A-74 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2301 Pipirelli $19.144.800 Испаднат
37 R-244 5 0 5 0 0 73 17 4.29 R2 2433 Pipirelli $22.971.027 Промовиран*
36 R-244 15 0 0 0 0 2 16 0.12 QF - Pipirelli $18.309.081 Задржи група
35 R-244 9 0 0 0 0 24 17 1.41 SF 2598 Pipirelli $-7.462.527 Задржи група
34 R-244 9 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 2272 Pipirelli $-11.561.317 Задржи група
33 R-244 30 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $10.659.447 Задржи група