Профил на менаџерот: Iivan Cruzalta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Iivan Cruzalta
Држава: Мексико
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 17, 2012
Последна интеракција: Вчера во 20:12:21
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (163)
Освоени поени:0 (336)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (22)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:1 (9)
Просечно поени/трка: 0 (2.06)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(44/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Iivan Cruzalta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:IIvanCruzalta
 Twitter:Cruzalta
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 1
Број на најавувања:1148
Време поминато на ГПРО:132.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 52
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???
Возач: Maria Perez-Sala (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: MRT Guerreros Aztecas 2
Екипен пласман:181
Поени на тимот:188.7331

Спонзори

BellWest (R19) - 23 трки
Toshibra (R19) - 9 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-52 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2032 Pipirelli $6.478.682 Задржи група
85 R-19 2 3 11 2 4 99 17 5.82 W 2409 Pipirelli $11.265.192 Промовиран
84 R-19 9 0 1 0 0 31 17 1.82 QF 3126 Pipirelli $7.618.720 Задржи група
83 R-19 14 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 4533 Pipirelli $13.198.466 Задржи група
66-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-157 23 0 0 0 0 0 2 0 - 9809 Pipirelli $20.529.133 Задржи група
62-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 R-28 20 0 0 0 0 0 2 0 - 8840 Pipirelli $21.489.807 Задржи група
57-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-94 5 1 3 5 3 47 12 3.92 SF 7722 Pipirelli $7.101.353 Задржи група
55 R-94 4 0 2 3 1 56 17 3.29 SF 4009 Pipirelli $18.997.453 Задржи група
54 R-94 4 0 3 2 0 57 16 3.56 SF 5143 Pipirelli $18.809.563 Задржи група
53 R-94 10 0 1 0 0 27 17 1.59 QF 3616 Pipirelli $-7.246.254 Задржи група
52 R-94 14 0 0 1 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $7.534.711 Задржи група
33 R-208 35 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $16.967.099 Задржи група