Профил на менаџерот: Nuno Santos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Nuno Santos
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 26, 2012
Последна интеракција: Фев 21 2020, 23:39:26
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (689)
Освоени поени:20 (1497)
Победи:0 (29)
Подиуми:1 (111)
Пол-позиции:1 (38)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 1.54 (2.17)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 13, 2014)
Достигнувања:

26% отклучени

(92/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nuno Santos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 33, Трка 16
Број на најавувања:5909
Време поминато на ГПРО:673 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 81
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Samuele Zorzi (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:17
Гуми: Pipirelli
Име на тим: *** GPRO Portugal ***
Екипен пласман:333
Поени на тимот:162.1334

Спонзори

Heikenen (A81) - 23 трки
Carnivel Corp (A81) - 10 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-81 8 0 0 0 0 38 16 2.38 QF 3964 Pipirelli $14.163.235 Задржи група
72 A-81 15 0 0 0 0 11 16 0.69 QF 3962 Pipirelli $34.505.690 Задржи група
71 A-81 8 1 1 0 0 26 15 1.73 R2 4933 Pipirelli $37.708.851 Задржи група
70 A-81 5 2 5 3 1 57 17 3.35 QF 2188 Pipirelli $28.085.604 Задржи група
69 A-81 10 0 1 0 0 24 17 1.41 R1 1641 Pipirelli $19.043.894 Задржи група
68 A-81 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1702 Pipirelli $18.371.499 Задржи група
67 A-81 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1738 Pipirelli $27.050.961 Задржи група
66 R-21 1 8 12 10 2 122 15 8.13 W 5127 Pipirelli $51.035.517 Промовиран
65 A-41 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2494 Pipirelli $-1.343.916 Испаднат
64 A-41 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2044 Pipirelli $1.920.945 Задржи група
63 A-41 4 1 7 1 0 74 17 4.35 F 1116 Pipirelli $38.797.097 Задржи група
62 A-41 4 0 2 0 0 54 17 3.18 QF 1042 Pipirelli $26.106.083 Задржи група
61 A-41 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 3286 Pipirelli $11.242.858 Задржи група
60 P-18 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3467 Yokomama $-3.510.950 Испаднат
59 A-38 3 3 6 5 1 67 17 3.94 SF 1059 Pipirelli $33.861.729 Промовиран
58 A-38 5 0 2 0 0 52 17 3.06 R2 847 Pipirelli $15.746.119 Задржи група
57 A-38 12 0 0 0 0 14 17 0.82 - 1582 Pipirelli $20.282.146 Задржи група
56 P-15 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 951 Yokomama $-4.399.626 Испаднат
55 P-15 27 0 0 0 0 0 17 0 - 809 Yokomama $7.132.246 Задржи група
54 A-67 3 2 10 4 0 93 17 5.47 R2 677 Pipirelli $35.834.957 Промовиран
53 A-67 4 1 8 0 0 70 17 4.12 R2 576 Pipirelli $41.746.688 Задржи група
52 A-67 4 2 5 1 0 63 17 3.71 QF 603 Pipirelli $50.845.391 Задржи група
51 A-67 5 0 5 0 0 49 17 2.88 QF ? Pipirelli $48.659.817 Задржи група
50 A-67 4 2 3 1 1 61 17 3.59 QF 518 Pipirelli $43.275.767 Задржи група
49 A-67 12 0 0 0 0 12 17 0.71 SF 890 Pipirelli $32.502.405 Задржи група
48 A-67 4 0 4 1 0 50 17 2.94 R2 ? Pipirelli $34.428.283 Задржи група
47 A-67 4 1 5 0 0 65 17 3.82 R1 ? Pipirelli $38.949.433 Задржи група
46 A-67 6 2 3 0 0 39 17 2.29 R1 ? Pipirelli $31.530.195 Задржи група
45 A-67 10 1 1 0 0 21 17 1.24 R2 1119 Pipirelli $46.190.915 Задржи група
44 R-89 1 2 12 8 0 108 17 6.35 W 2156 Pipirelli $47.275.724 Промовиран
43 A-57 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1446 Pipirelli $7.143.876 Испаднат
42 A-57 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 936 Pipirelli $289.911 Задржи група
41 A-57 22 0 0 0 0 4 17 0.24 - 1616 Pipirelli $9.193.475 Задржи група
40 R-128 3 0 5 0 0 75 17 4.41 QF 2327 Pipirelli $32.330.991 Промовиран
39 R-128 8 0 3 0 0 41 17 2.41 R1 2879 Pipirelli $4.632.623 Задржи група
38 A-76 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2174 Pipirelli $6.340.323 Испаднат
37 R-53 4 1 5 2 0 72 17 4.24 QF ? Pipirelli $4.824.950 Промовиран
36 R-53 7 0 3 1 0 38 17 2.24 R1 2707 Pipirelli $15.596.327 Задржи група
35 R-53 12 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 2894 Pipirelli $23.533.207 Задржи група
34 R-53 5 0 2 0 0 42 17 2.47 QF 2549 Pipirelli $19.998.983 Задржи група
33 R-53 17 0 0 0 0 2 2 1 - - Pipirelli $17.796.541 Задржи група