Профил на менаџерот: Jonathan Copson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jonathan Copson
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 11, 2008
Последна интеракција: Денес во 08:00:44
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (965)
Освоени поени:0 (1024)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (54)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (97)
Просечно поени/трка: - (1.06)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(93/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jonathan Copson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 13
Број на најавувања:2885
Време поминато на ГПРО:447.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 165
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Nanni Brancatelli (82)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Emersen Electric (R165) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jonathan Copson (Последна обнова: Сеп 14 2017, 08:26:05)
pole 14
wins 19
fastest lap 96

spa...gp...belgium 12/12/2008 season 12
shanghai...gp...china 15/04/2009 season 14
monza...gp...italy 26/06/2009 season 15
spa...gp...belgium 22/01/2010 season 18
melbourne...gp...australia 26/03/2010 season 19
silverstone...gp...uk 13/07/2010 season 20
imola...gp...san marino 19/11/2010 season 22
brno....gp...czech republic 1/10/2010 season 22
sepamg...gp...malaysia 15/10/2010 season 22
yeongam...gp...south korea 22/10/2010 season 22
zolder...gp...belgium 2/11/2010 season 22
melbourne...gp...australia 15/02/2011 season 24
kyalami...gp...south africa 3/06/2011 season 25
zolder...gp....belgium 10/05/20011 season 25
suzuka...gp...japan 7/10/2011 season 27
estoril...gp.....Portugal 23/7/2013 season 37
Istanbul...go....turkey. 6/8/2016. Season 54
Avus......go....Germany. 2/12/2016 season 56
Mugello..go...Italy. 20/12/2016 season 56