Профил на менаџерот: Rodrigo Alvaro

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Rodrigo Alvaro
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 5, 2012
Последна интеракција: Ное 8 2013, 10:38:02
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (76)
Освоени поени:0 (112)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (6)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.47)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(15/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rodrigo Alvaro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 1
Број на најавувања:323
Време поминато на ГПРО:57.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
39-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-76 23 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $2.006.409 Пензиониран*
37 A-76 15 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Pipirelli $5.175.913 Задржи група
36 R-70 3 2 5 0 0 71 15 4.73 SF - Pipirelli $9.207.924 Промовиран
35 R-70 11 0 0 1 0 16 12 1.33 R2 - Pipirelli $1.255.469 Задржи група
34 R-70 11 0 1 0 0 17 17 1 R1 2508 Pipirelli $7.910.083 Задржи група