Профил на менаџерот: Nikola Jancic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nikola Jancic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 8, 2012
Последна интеракција: Денес во 18:36:36
Постови на форумот:30  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (932)
Освоени поени:47 (1888)
Победи:0 (55)
Подиуми:3 (144)
Пол-позиции:1 (87)
Најбрзи круга:1 (52)
Просечно поени/трка: 3.13 (2.03)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

48% отклучени

(178/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nikola Jancic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 2
Број на најавувања:20153
Време поминато на ГПРО:4580.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 20
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Chrissy Lyons (155)
Технички Директор: Sergio Chiti (100)
Екипа во целост:42
Гуми: Dunnolop
Име на тим: *** BALKAN junior TEAM ***
Екипен пласман:57
Поени на тимот:378.0001

Спонзори

Fisco (A67) - 23 трки
Legoo (P12) - 7 трки
Pioneers (P12) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-67 1 11 15 15 3 149 17 8.76 F 541 Pipirelli $78.838.098 Промовиран
86 A-67 8 0 4 0 0 42 17 2.47 R1 867 Pipirelli $37.572.648 Задржи група
85 P-12 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1978 Dunnolop $-7.258.686 Испаднат
84 P-12 8 0 2 1 0 41 17 2.41 R2 222 Yokomama $18.885.017 Задржи група
83 M-3 23 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 188 Yokomama $-728.168 Испаднат
82 M-3 8 0 2 0 1 34 17 2 SF 43 Badyear $12.071.825 Задржи група
81 M-3 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 52 Badyear $9.707.542 Задржи група
80 P-18 1 6 9 5 8 109 17 6.41 W 105 Dunnolop $36.637.634 Промовиран
79 P-18 7 1 2 0 1 25 17 1.47 R2 232 Yokomama $27.358.687 Задржи група
78 P-18 10 0 1 0 1 17 17 1 QF 228 Yokomama $31.116.080 Задржи група
77 P-18 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 335 Yokomama $7.160.033 Задржи група
76 A-75 2 3 10 0 1 101 17 5.94 SF 813 Pipirelli $39.243.918 Промовиран
75 P-1 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 828 Dunnolop $-895.741 Испаднат
74 P-1 22 0 0 0 1 10 17 0.59 QF 273 Yokomama $6.658.015 Задржи група
73 A-1 1 3 11 6 6 113 17 6.65 QF 630 Pipirelli $39.791.338 Промовиран
72 A-1 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 3578 Pipirelli $31.192.644 Задржи група
71 A-1 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1502 Pipirelli $14.380.076 Задржи група
70 A-1 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2812 Pipirelli $6.518.340 Задржи група
69 P-9 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 401 Yokomama $-7.200.690 Испаднат
68 P-9 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 726 Yokomama $25.459.040 Задржи група
67 M-4 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 295 Badyear $-10.151.042 Испаднат
66 P-19 3 1 7 2 4 75 17 4.41 SF 147 Dunnolop $53.471.156 Промовиран
65 P-19 10 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 215 Yokomama $29.225.582 Задржи група
64 P-19 8 0 2 1 0 19 17 1.12 R1 274 Yokomama $53.074.462 Задржи група
63 A-40 2 1 7 1 3 78 17 4.59 F 983 Pipirelli $94.998.512 Промовиран
62 A-40 8 0 0 0 0 31 17 1.82 SF 1112 Pipirelli $47.714.002 Задржи група
61 A-40 9 0 0 0 0 21 17 1.24 SF 1285 Pipirelli $40.004.338 Задржи група
60 P-1 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2826 Dunnolop $-843.048 Испаднат
59 P-1 14 0 0 0 0 12 17 0.71 QF 438 Dunnolop $1.174.631 Задржи група
58 M-3 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 2516 Dunnolop $20.290.907 Испаднат
57 P-12 1 3 10 4 5 98 17 5.76 F 77 Dunnolop $75.794.685 Промовиран
56 P-12 6 0 2 1 1 36 17 2.12 QF 197 Dunnolop $49.894.378 Задржи група
55 P-12 5 0 5 0 0 59 17 3.47 R2 152 Dunnolop $57.556.599 Задржи група
54 P-12 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 2781 Dunnolop $19.061.504 Задржи група
53 P-12 19 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 313 Dunnolop $33.700.322 Задржи група
52 A-111 1 7 9 7 3 104 17 6.12 W ? Pipirelli $81.291.099 Промовиран
51 A-111 7 0 0 0 0 34 17 2 R1 655 Pipirelli $59.850.195 Задржи група
50 A-111 9 0 0 0 0 35 17 2.06 QF 751 Pipirelli $85.943.018 Задржи група
49 A-111 11 1 1 0 1 22 17 1.29 R2 931 Pipirelli $45.858.216 Задржи група
48 A-111 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $7.163.345 Задржи група
47 A-111 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $4.329.451 Задржи група
46 P-21 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $-578.141 Испаднат
45 P-21 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Avonn $9.558.069 Задржи група
44 P-21 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Avonn $13.532.654 Задржи група
43 P-21 21 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Avonn $3.466.676 Задржи група
42 P-21 15 0 1 0 1 9 17 0.53 - ? Dunnolop $9.208.906 Задржи група
41 A-116 1 5 13 17 5 114 17 6.71 F 610 Pipirelli $61.339.355 Промовиран
40 A-116 5 2 4 6 3 47 17 2.76 QF ? Pipirelli $40.279.851 Задржи група
39 P-24 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Avonn $-3.293.323 Испаднат
38 P-24 15 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 225 Dunnolop $32.636.108 Задржи група
37 P-24 7 1 2 0 1 30 17 1.76 R2 ? Dunnolop $20.588.580 Задржи група
36 A-76 3 4 7 6 1 77 17 4.53 R1 ? Pipirelli $52.246.403 Промовиран
35 A-76 8 0 0 0 0 28 17 1.65 R1 ? Pipirelli $23.728.660 Задржи група
34 R-28 1 6 10 14 1 107 16 6.69 R2 - Pipirelli $9.770.423 Промовиран