Профил на менаџерот: Bastian Tubagus Renaldy

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Bastian Tubagus Renaldy
Држава: Индонезија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 15, 2012
Последна интеракција: Окт 9 2014, 11:22:09
Постови на форумот:429  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (163)
Освоени поени:0 (581)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: - (3.56)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 17, 2013)
Достигнувања:

38% отклучени

(134/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bastian Tubagus Renaldy Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 3
Број на најавувања:1709
Време поминато на ГПРО:977.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Bastian Tubagus Renaldy (Последна обнова: Окт 9 2014, 11:14:55)
Time out!