Профил на менаџерот: Fernando Pinkalsky

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fernando Pinkalsky
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 20, 2012
Последна интеракција: Вчера во 22:53:32
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (290)
Освоени поени:28 (958)
Победи:2 (29)
Подиуми:3 (88)
Пол-позиции:2 (36)
Најбрзи круга:3 (62)
Просечно поени/трка: 7 (3.3)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 26, 2016)
Достигнувања:

35% отклучени

(122/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Pinkalsky Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:pinkalsky
 Twitter:revistaclaudio
 Skype:pinkalsky@live.com

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 5
Број на најавувања:1621
Време поминато на ГПРО:491.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 61
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Lorenzo Fabi (93)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Kony (R61) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-53 36 0 0 0 0 0 14 0 R1 5566 Pipirelli $-37.736.590 Испаднат
73 R-102 3 3 10 4 3 90 15 6 W 5408 Pipirelli $2.751.877 Промовиран
72 R-102 7 0 2 0 1 34 9 3.78 QF 7395 Pipirelli $-15.994.346 Задржи група
71 A-76 39 0 0 0 0 0 12 0 - 6401 Pipirelli $-18.122.512 Испаднат
70 R-76 2 3 9 7 9 99 15 6.6 SF 5264 Pipirelli $15.242.356 Промовиран
69 A-63 37 0 0 0 0 0 7 0 - 8500 Pipirelli $-27.233.557 Пензиониран
68 A-63 35 0 0 0 0 0 14 0 - 6208 Pipirelli $7.139.935 Задржи група
67 R-143 2 5 9 12 10 95 15 6.33 R1 5586 Pipirelli $10.261.576 Промовиран
66 R-143 9 0 0 0 0 25 7 3.57 QF 12577 Pipirelli $-13.634.538 Задржи група
65 R-143 9 1 2 1 5 35 10 3.5 R1 7288 Pipirelli $-6.387.367 Задржи група
64 R-143 4 2 7 4 4 67 11 6.09 F 7165 Pipirelli $-1.426.764 Задржи група
63 A-2 31 0 0 0 0 0 6 0 R1 8236 Pipirelli $-49.613.756 Испаднат
62 R-188 3 2 10 2 5 86 13 6.62 W 6516 Pipirelli $8.858.327 Промовиран
61 R-188 11 0 1 0 6 24 12 2 R1 7319 Pipirelli $-43.567.565 Задржи група
60 R-188 7 0 3 1 5 43 13 3.31 SF 6855 Pipirelli $44.567.828 Задржи група
59 A-10 34 0 0 0 0 0 0 - R1 11381 Pipirelli $51.104.955 Пензиониран
58 A-10 24 0 0 0 0 0 9 0 R2 8435 Pipirelli $70.576.459 Задржи група
57 A-10 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 7756 Pipirelli $39.381.389 Задржи група
56 A-10 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 4651 Pipirelli $37.193.885 Задржи група
55 R-164 1 10 12 3 10 124 17 7.29 F 3029 Pipirelli $61.153.359 Промовиран
54 R-164 3 0 10 0 0 92 16 5.75 QF 5425 Pipirelli $-12.470.618 Задржи група
53 R-164 6 1 5 0 0 54 14 3.86 F 6930 Pipirelli $9.414.792 Задржи група
52 R-164 7 0 4 0 1 41 16 2.56 SF - Pipirelli $-1.910.140 Задржи група
51 R-164 8 0 1 0 0 16 9 1.78 - - Pipirelli $1.928.222 Задржи група