Профил на менаџерот: Mehdi El Fathy

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mehdi El Fathy
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 1, 2013
Последна интеракција: Денес во 01:53:14
Постови на форумот:4939  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (534)
Освоени поени:25 (1308)
Победи:0 (58)
Подиуми:0 (114)
Пол-позиции:3 (98)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 1.79 (2.45)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 7, 2013)
Достигнувања:

52% отклучени

(184/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mehdi El Fathy Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:RaceKraftEsports
 Twitter:RaceKraftEsport
 Skype:Echo / Sound Test Service

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 6
Број на најавувања:12617
Време поминато на ГПРО:6513.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 62
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Christijan Frijns (128)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:21
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nuvolari Classics
Екипен пласман:81
Поени на тимот:339.3333

Спонзори

BellWest (R1) - 15 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Mehdi El Fathy (Последна обнова: Фев 8 2020, 12:49:59)
S34-S60

Now an Automotive Engineering student near Magny Cours.

Hey you, I know you're looking at my profile. Take a look at the links below ;)

Co-Founder / Creative Director of RaceKraft Esports, an international iRacing SimRacing team, check us out on :
Facebook : https://www.facebook.com/RaceKraftEsports/
Twitter : https://twitter.com/RaceKraftEsport
Instagram : https://instagram.com/RaceKraftEsportsFran : Don't be that bad with Mehdi , he needs both hands to handle his one
Mick : One for the tweezers and another for the microscope


First Moroccan manager in Elite
Season Thread : http://pastebin.com/rtnX6wq8


Whatevs. The season thread is dead. I'm a GPRO zombie I guess.