Профил на менаџерот: Michel Vandecatelle

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Michel Vandecatelle
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 14, 2013
Последна интеракција: Денес во 01:02:24
Постови на форумот:1829  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (913)
Освоени поени:0 (1880)
Победи:0 (79)
Подиуми:0 (176)
Пол-позиции:0 (59)
Најбрзи круга:0 (58)
Просечно поени/трка: 0 (2.06)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 18, 2013)
Достигнувања:

57% отклучени

(211/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Michel Vandecatelle Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 9
Број на најавувања:23989
Време поминато на ГПРО:5979.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:28
Пари: $??.???.???
Возач: Jean-Pierre Dolhem (195)
Технички Директор: Bruno Frisson (118)
Екипа во целост:49
Гуми: Badyear
Име на тим: PSC Red Viper
Екипен пласман:46
Поени на тимот:80.5166

Спонзори

Sun Microthings (M3) - 15 трки
Chanels (P16) - 8 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Michel Vandecatelle (Последна обнова: Авг 29 2013, 17:10:44)
Démarrage saison 34 course 9, qualification 17, course 17!
course 10, qualification 21, course 15! mieux!
course 11, qualification 14, course 14! la progression continue!
course 12, qualification 21, course 13! qualifications pourries...
Saison 34 9 courses et une fois dans les points 5ème!!!

Saison 35 mes 3 premières victoires et surtout deux hattricks pour les courses 16 et 17!

Saison 36 1er promu en amateur 79 avec 5 victoires, 11 podiums et 16 pôles!!!

Saison 37 amateur Dur Dur un podium tout de même et mi saison 8pts