Профил на менаџерот: Igor Pererva

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Igor Pererva
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 19, 2013
Последна интеракција: Вчера во 23:43:38
Постови на форумот:15  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (720)
Освоени поени:56 (1371)
Победи:1 (52)
Подиуми:4 (109)
Пол-позиции:0 (46)
Најбрзи круга:2 (60)
Просечно поени/трка: 3.5 (1.9)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 22, 2013)
Достигнувања:

51% отклучени

(181/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Igor Pererva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 11
Број на најавувања:6410
Време поминато на ГПРО:2758.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:3
Пари: $?.???.???
Возач: Paolo Maria Patrese (137)
Технички Директор: Luigi Calovolo (106)
Екипа во целост:37
Гуми: Dunnolop
Име на тим: MatrËshka
Екипен пласман:34
Поени на тимот:469

Спонзори

Softbanks (P10) - 3 трки
Sun Microthings (P10) - 4 трки
Electronic Data Stuff (P10) - 17 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-10 4 3 6 0 3 59 17 3.47 R1 2621 Yokomama $18.641.686 Задржи група
74 P-10 5 1 2 0 0 32 17 1.88 - 2354 Contimental $20.458.862 Задржи група
73 P-10 22 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 2053 Yokomama $13.027.467 Задржи група
72 P-10 9 1 1 0 0 21 17 1.24 QF 644 Yokomama $7.476.832 Задржи група
71 P-10 4 3 6 0 3 59 17 3.47 QF 232 Dunnolop $16.146.557 Задржи група
70 P-10 5 1 5 0 3 47 17 2.76 R2 262 Contimental $10.030.846 Задржи група
69 P-10 9 0 3 0 0 24 17 1.41 - 758 Contimental $25.447.388 Задржи група
68 P-10 22 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 2384 Yokomama $18.975.081 Задржи група
67 M-5 32 0 0 0 0 0 17 0 - 5433 Contimental $11.465.585 Испаднат
66 M-5 11 0 1 0 1 17 17 1 R1 194 Dunnolop $5.895.473 Задржи група
65 M-5 9 1 1 1 0 22 17 1.29 R1 1807 Yokomama $3.440.328 Задржи група
64 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 651 Pipirelli $23.766.032 Испаднат
63 Elite 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 125 Badyear $20.237.236 Задржи група
62 M-4 3 1 4 4 1 56 17 3.29 W 28 Dunnolop $19.920.805 Промовиран
61 M-4 7 0 2 0 2 27 17 1.59 R2 46 Dunnolop $35.954.889 Задржи група
60 P-6 1 8 12 5 7 121 17 7.12 W 96 Dunnolop $47.592.852 Промовиран
59 P-6 4 3 5 0 6 72 17 4.24 SF 5955 Dunnolop $39.792.124 Задржи група
58 P-6 8 1 2 0 0 31 17 1.82 R2 159 Dunnolop $18.384.468 Задржи група
57 P-6 8 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 5048 Dunnolop $10.541.131 Задржи група
56 P-6 7 1 1 0 1 25 17 1.47 R2 2042 Dunnolop $18.076.476 Задржи група
55 P-6 10 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 3797 Dunnolop $7.028.548 Задржи група
54 M-5 33 0 0 0 0 0 17 0 - 357 Dunnolop $6.739.744 Испаднат
53 M-5 10 1 1 0 1 16 17 0.94 R2 320 Dunnolop $13.035.768 Задржи група
52 M-5 11 0 1 1 2 12 17 0.71 QF 31 Dunnolop $18.544.652 Задржи група
51 M-5 17 1 1 0 0 10 17 0.59 - ? Contimental $20.001.566 Задржи група
50 M-5 23 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 190 Contimental $27.063.868 Задржи група
49 M-5 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 213 Contimental $10.120.466 Задржи група
48 M-5 23 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 268 Dunnolop $14.788.723 Задржи група
47 M-5 7 0 2 0 0 33 17 1.94 QF 28 Dunnolop $32.898.679 Задржи група
46 M-5 25 0 0 0 0 9 17 0.53 - 195 Avonn $13.524.673 Задржи група
45 M-5 20 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 156 Contimental $15.217.131 Задржи група
44 P-19 1 5 11 5 8 105 17 6.18 W 79 Dunnolop $80.941.454 Промовиран
43 P-19 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 403 Avonn $51.669.853 Задржи група
42 P-19 10 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 ? Avonn $48.196.074 Задржи група
41 A-77 1 14 15 10 15 158 17 9.29 W 196 Pipirelli $123.698.979 Промовиран
40 A-77 6 1 2 7 2 36 17 2.12 QF 815 Pipirelli $116.585.800 Задржи група
39 A-77 9 1 3 2 1 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $79.652.631 Задржи група
38 A-77 19 0 0 0 1 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $48.351.249 Задржи група
37 R-103 3 3 5 5 0 80 17 4.71 SF 1962 Pipirelli $29.096.070 Промовиран
36 A-52 22 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 888 Pipirelli $-1.638.262 Испаднат
35 R-128 3 1 8 6 0 80 17 4.71 QF 1969 Pipirelli $24.875.541 Промовиран
34 R-128 17 0 0 0 0 8 7 1.14 - - Pipirelli $-13.966.419 Задржи група