Профил на менаџерот: Kelvin Leon

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kelvin Leon
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 21, 2013
Последна интеракција: Мар 26 2020, 14:40:49
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (324)
Освоени поени:0 (542)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0 (1.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(64/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kelvin Leon Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 2
Број на најавувања:1635
Време поминато на ГПРО:311.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 16
Позиција во сезоната:38
Пари: $??.???.???
Возач: Derek Rossiter (96)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Venezuela Team Race
Екипен пласман:506
Поени на тимот:46.5998

Спонзори

PH (R136) - 31 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-16 33 0 0 0 0 0 17 0 - 4371 Pipirelli $20.824.386 Задржи група
73 R-136 2 2 10 9 0 102 16 6.38 F 5113 Pipirelli $33.655.439 Промовиран
72 R-136 6 0 1 0 0 45 15 3 QF 5690 Pipirelli $31.461.970 Задржи група
71 A-21 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2683 Pipirelli $15.806.002 Испаднат
70 A-21 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2232 Pipirelli $15.609.303 Задржи група
69 R-50 2 1 4 1 0 76 17 4.47 SF 3249 Pipirelli $21.058.936 Промовиран
68 R-131 8 0 1 0 0 31 17 1.82 QF 3626 Pipirelli $35.096.137 Задржи група
67 R-131 9 0 0 4 0 19 17 1.12 R2 3278 Pipirelli $8.263.990 Задржи група
66 R-131 10 0 0 0 0 27 17 1.59 R1 3194 Pipirelli $5.445.535 Задржи група
65 R-131 8 0 1 0 0 30 15 2 R2 5563 Pipirelli $-27.447.271 Задржи група
64 R-131 3 4 7 6 8 89 17 5.24 SF 2922 Pipirelli $-14.952.358 Задржи група
63 R-131 12 0 1 0 1 10 15 0.67 - 6057 Pipirelli $-16.686.341 Задржи група
59-62 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 R-156 14 0 0 0 0 4 4 1 - 9849 Pipirelli $10.398.433 Задржи група
54-57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-227 15 0 0 0 0 7 12 0.58 R2 8316 Pipirelli $-6.335.433 Задржи група
52 R-227 13 0 0 0 0 8 12 0.67 R2 - Pipirelli $8.296.840 Задржи група
51 R-227 4 0 4 2 1 45 17 2.65 SF ? Pipirelli $-12.808.796 Задржи група
50 R-227 10 0 1 6 0 23 15 1.53 R2 - Pipirelli $-22.465.801 Задржи група
49 R-227 11 0 0 0 0 16 14 1.14 QF - Pipirelli $-22.900.648 Задржи група
48 R-227 14 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $-16.674.529 Задржи група
47 R-227 19 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $-774.900 Задржи група
46 R-227 18 0 0 1 2 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-7.605.995 Задржи група
34 R-184 34 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $15.432.300 Задржи група