Профил на менаџерот: Christian Carulli

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Christian Carulli
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 31, 2013
Последна интеракција: Авг 13 2016, 09:20:52
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (67)
Освоени поени:0 (178)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (2.66)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(24/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christian Carulli Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 14
Број на најавувања:314
Време поминато на ГПРО:72.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
55-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 R-334 8 0 2 4 1 39 8 4.88 QF 9181 Pipirelli $-14.611.305 Задржи група
53 R-334 8 0 0 0 0 41 16 2.56 SF 4950 Pipirelli $-16.427.490 Задржи група
52 R-334 4 1 6 1 4 82 17 4.82 SF ? Pipirelli $-674.893 Задржи група
36-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 R-8 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-2.078.628 Задржи група
34 R-8 26 0 0 0 1 0 4 0 - - Pipirelli $2.568.984 Задржи група