Профил на менаџерот: Jonas Do Carmo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jonas Do Carmo
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 23, 2008
Последна интеракција: Мај 24 2011, 15:07:13
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (235)
Освоени поени:0 (392)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(46/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jonas Do Carmo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 16
Број на најавувања:1347
Време поминато на ГПРО:176.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
25-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
24 A-24 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1213 Pipirelli $4.803.150 Испаднат
23 A-24 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 754 Pipirelli $36.578.595 Задржи група
22 A-24 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 680 Pipirelli $13.159.496 Задржи група
21 R-125 1 2 8 12 0 90 17 5.29 QF 1083 Pipirelli $23.279.759 Промовиран
20 R-125 7 0 1 0 0 26 15 1.73 R2 - Pipirelli $-11.189.062 Задржи група
19 A-62 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $24.400.498 Испаднат
18 R-48 1 4 13 11 0 121 17 7.12 W 976 Pipirelli $35.387.442 Промовиран
17 A-12 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-26.459.924 Испаднат
16 R-16 4 0 3 4 0 55 17 3.24 W 868 blank $10.660.418 Промовиран
15 R-16 6 0 3 2 0 44 17 2.59 - ? blank $-34.530.922 Задржи група
14 R-16 7 1 2 2 0 38 17 2.24 - ? blank $-7.025.895 Задржи група
13 R-16 18 0 1 0 0 10 17 0.59 - ? blank $-18.801.829 Задржи група
12 R-16 32 0 0 0 0 0 10 0 - - blank $13.081.861 Задржи група
11 R-54 33 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $5.931.357 Задржи група
10 R-54 32 0 0 0 0 0 2 0 - - blank $4.966.412 Задржи група