Профил на менаџерот: Joni Rooa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joni Rooa
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 6, 2013
Последна интеракција: Ное 13 2019, 06:12:20
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (108)
Освоени поени:0 (365)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (3.38)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(31/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joni Rooa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 16
Број на најавувања:837
Време поминато на ГПРО:116.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
73 R-81 16 0 0 0 0 3 2 1.5 - 10300 Pipirelli $26.254.000 Задржи група
71-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 A-71 31 0 0 0 0 0 13 0 R1 6187 Pipirelli $-7.989.360 Испаднат
69 R-69 2 4 12 1 1 109 17 6.41 QF 3944 Pipirelli $14.902.983 Промовиран
68 R-69 6 2 6 2 1 66 17 3.88 SF 4296 Pipirelli $-5.312.072 Задржи група
67 R-69 15 0 0 0 0 7 5 1.4 - 7929 Pipirelli $-16.259.707 Задржи група
42-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 R-5 11 1 1 0 0 21 10 2.1 R2 - Pipirelli $-18.734.758 Задржи група
40 R-5 22 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $6.518.748 Задржи група
37-39 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-181 3 1 8 0 0 82 15 5.47 SF - Pipirelli $-13.727.246 Задржи група
35 R-181 5 2 7 2 0 65 16 4.06 SF - Pipirelli $-20.307.793 Задржи група
34 R-181 16 0 0 0 0 3 2 1.5 - - Pipirelli $2.098.114 Задржи група