Профил на менаџерот: Sebastián Acosta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sebastián Acosta
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 10, 2013
Последна интеракција: Вчера во 13:18:58
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (668)
Освоени поени:2 (854)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0.33 (1.28)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 5, 2014)
Достигнувања:

24% отклучени

(86/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebastián Acosta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 17
Број на најавувања:6809
Време поминато на ГПРО:1087.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 35
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Clay Grosjean (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Huayra Sport Group
Екипен пласман:140
Поени на тимот:117.6

Спонзори

Lears (A12) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-35 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1949 Pipirelli $26.146.444 Задржи група
73 A-35 34 0 0 0 0 0 17 0 - 3043 Pipirelli $8.151.701 Задржи група
72 P-18 37 0 0 0 0 0 17 0 - 3485 Yokomama $47.735.111 Испаднат
71 A-12 3 0 7 0 0 69 17 4.06 SF 791 Pipirelli $41.932.817 Промовиран
70 A-12 15 0 0 0 0 4 17 0.24 - 3645 Pipirelli $36.290.006 Задржи група
69 A-12 5 0 5 0 0 57 17 3.35 QF 1088 Pipirelli $92.675.030 Задржи група
68 A-12 7 0 1 0 0 35 17 2.06 QF 1170 Pipirelli $48.576.432 Задржи група
67 A-12 16 0 0 0 0 9 15 0.6 QF 5134 Pipirelli $75.107.241 Задржи група
66 A-12 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2247 Pipirelli $77.929.966 Задржи група
65 A-12 24 0 0 0 0 0 17 0 - 3963 Pipirelli $81.670.786 Задржи група
64 A-101 8 1 2 0 1 31 17 1.82 R1 3567 Pipirelli $77.798.916 Задржи група
63 A-101 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2203 Pipirelli $42.034.007 Задржи група
62 A-101 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2222 Pipirelli $15.387.210 Задржи група
61 A-101 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2873 Pipirelli $27.866.699 Задржи група
60 A-101 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 4194 Pipirelli $65.103.064 Задржи група
59 A-101 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2001 Pipirelli $45.755.243 Задржи група
58 A-101 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1789 Pipirelli $18.928.628 Задржи група
57 A-101 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 4571 Pipirelli $19.528.251 Задржи група
56 A-101 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2462 Pipirelli $10.771.813 Задржи група
55 A-101 5 1 5 4 0 58 17 3.41 QF 1014 Pipirelli $30.896.081 Задржи група
54 A-101 9 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 1814 Pipirelli $51.552.370 Задржи група
53 A-101 17 0 2 0 0 15 17 0.88 SF 5447 Pipirelli $29.389.820 Задржи група
52 A-101 15 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $20.652.865 Задржи група
51 A-101 15 0 1 0 1 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $17.146.057 Задржи група
50 A-101 9 0 2 0 0 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $6.397.260 Задржи група
49 A-101 16 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1174 Pipirelli $6.491.730 Задржи група
48 R-369 3 3 6 0 0 87 17 5.12 SF ? Pipirelli $19.406.002 Промовиран*
47 A-98 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1141 Pipirelli $-416.136 Испаднат
46 R-166 1 10 15 14 1 142 17 8.35 W 1263 Pipirelli $14.982.951 Промовиран
45 A-18 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1458 Pipirelli $-9.199.838 Испаднат
44 R-227 4 1 7 0 1 73 16 4.56 W - Pipirelli $2.780.257 Промовиран
43 A-97 37 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $-34.512.284 Испаднат
42 R-383 4 0 7 5 1 71 17 4.18 R1 2186 Pipirelli $9.832.553 Промовиран
41 A-120 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1623 Pipirelli $9.981.030 Испаднат
40 R-166 6 0 1 0 0 39 17 2.29 QF ? Pipirelli $8.294.070 Промовиран
39 R-166 11 0 0 0 1 20 16 1.25 R2 - Pipirelli $13.553.069 Задржи група
38 R-166 13 0 1 0 1 14 17 0.82 QF ? Pipirelli $6.413.994 Задржи група
37 R-166 8 1 3 1 2 33 17 1.94 R2 2810 Pipirelli $41.778.287 Задржи група
36 R-166 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3016 Pipirelli $36.879.413 Задржи група
35 R-166 15 0 0 0 2 2 13 0.15 R1 - Pipirelli $-8.597.601 Задржи група
34 R-166 31 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $18.756.171 Задржи група