Профил на менаџерот: Damir Jakovac

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Damir Jakovac
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 12, 2013
Последна интеракција: Мар 8 2016, 16:07:33
Постови на форумот:76  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (238)
Освоени поени:0 (597)
Победи:0 (17)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: - (2.51)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 10, 2013)
Достигнувања:

22% отклучени

(79/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Damir Jakovac Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 1
Број на најавувања:7341
Време поминато на ГПРО:2312.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Фиктивно во брак

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
52-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 R-170 21 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $18.280.630 Задржи група
50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-1 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-2.482.968 Пензиониран
48 P-4 37 0 0 0 0 0 15 0 - - Avonn $-40.717.869 Испаднат
47 A-118 4 2 10 1 6 91 17 5.35 SF 410 Pipirelli $29.588.582 Промовиран*
46 A-118 10 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $49.818.264 Задржи група
45 A-118 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $57.847.311 Задржи група
44 A-118 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $79.749.979 Задржи група
43 A-118 23 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $69.083.510 Задржи група
42 R-308 1 10 11 13 1 127 17 7.47 W 1634 Pipirelli $73.877.873 Промовиран
41 M-5 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $5.983.641 Спец пот
40 P-18 3 1 4 0 0 51 17 3 R2 ? Avonn $14.472.050 Промовиран
39 P-18 16 0 2 0 0 13 17 0.76 R1 299 Avonn $34.701.001 Задржи група
38 A-76 3 3 11 3 2 95 17 5.59 SF ? Pipirelli $55.580.483 Промовиран
37 A-76 7 1 1 0 1 26 17 1.53 R2 638 Pipirelli $21.839.363 Задржи група
36 R-308 2 0 13 2 0 104 17 6.12 F 1462 Pipirelli $37.648.066 Промовиран
35 R-308 4 0 4 1 1 65 17 3.82 QF 2278 Pipirelli $-22.582.881 Задржи група