Профил на менаџерот: Sergey Ved

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Toleman TG184
Име:Sergey Ved
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 15, 2013
Последна интеракција: Денес во 16:47:47
Постови на форумот:67  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (635)
Освоени поени:48 (1414)
Победи:2 (55)
Подиуми:3 (128)
Пол-позиции:2 (52)
Најбрзи круга:2 (44)
Просечно поени/трка: 6.86 (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 23, 2013)
Достигнувања:

47% отклучени

(166/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergey Ved Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 1
Број на најавувања:9338
Време поминато на ГПРО:2191.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 19
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Will Webber (161)
Технички Директор: Gabriele Guiliani (107)
Екипа во целост:31
Гуми: Yokomama
Име на тим: Sochi 2014
Екипен пласман:338
Поени на тимот:87.4001

Спонзори

NKG (A37) - 15 трки
MSS (A37) - 6 трки
SSPS (A37) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 P-19 7 0 0 0 0 33 17 1.94 - 299 Yokomama $62.381.924 Задржи група
70 A-37 3 1 13 8 3 108 17 6.35 F 385 Pipirelli $66.670.608 Промовиран
69 A-37 7 0 2 3 0 32 17 1.88 R2 993 Pipirelli $87.844.836 Задржи група
68 A-37 20 0 0 1 0 2 17 0.12 R1 3184 Pipirelli $79.767.343 Задржи група
67 A-37 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2965 Pipirelli $30.974.923 Задржи група
66 A-37 30 0 0 0 0 0 17 0 - 3754 Pipirelli $30.066.184 Задржи група
65 P-22 27 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4042 Contimental $33.244.957 Испаднат
64 P-22 5 3 5 0 2 69 17 4.06 QF 2966 Dunnolop $7.421.209 Задржи група
63 P-22 11 1 1 0 0 19 17 1.12 - 730 Yokomama $39.693.587 Задржи група
62 A-109 2 8 12 8 6 110 17 6.47 SF 5081 Pipirelli $55.527.285 Промовиран
61 A-109 6 0 5 1 0 45 17 2.65 R2 1364 Pipirelli $33.568.627 Задржи група
60 A-109 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2250 Pipirelli $46.194.101 Задржи група
59 A-109 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 2443 Pipirelli $31.030.070 Задржи група
58 A-109 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 4295 Pipirelli $26.757.228 Задржи група
57 P-2 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 2797 Dunnolop $-32.850.651 Испаднат
56 M-5 30 0 0 0 1 5 17 0.29 R2 5666 Dunnolop $-34.400.928 Испаднат
55 M-5 11 2 2 0 1 20 17 1.18 R1 6193 Contimental $48.301.565 Задржи група
54 M-5 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 5786 Contimental $37.890.861 Задржи група
53 P-23 2 2 7 4 0 82 17 4.82 SF 431 Dunnolop $37.427.075 Промовиран
52 P-23 6 0 1 0 0 31 17 1.82 R1 ? Dunnolop $30.960.771 Задржи група
51 A-69 1 12 13 8 13 128 17 7.53 F ? Pipirelli $48.835.175 Промовиран
50 A-69 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $20.594.675 Задржи група
49 A-69 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $13.953.327 Задржи група
48 P-2 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Avonn $-36.272.054 Испаднат
47 M-1 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Dunnolop $-28.274.745 Испаднат
46 M-1 5 0 4 2 0 46 17 2.71 R1 ? Dunnolop $8.789.042 Задржи група
45 M-1 13 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Contimental $50.851.553 Задржи група
44 M-1 21 0 0 0 1 5 17 0.29 - ? Contimental $37.674.683 Задржи група
43 M-1 14 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Contimental $30.027.167 Задржи група
42 P-8 2 3 8 1 4 79 17 4.65 F ? Yokomama $28.837.769 Промовиран
41 P-8 6 2 3 0 2 37 17 2.18 R1 ? Dunnolop $24.838.841 Задржи група
40 A-96 1 1 15 3 0 118 17 6.94 W 395 Pipirelli $63.029.137 Промовиран
39 A-96 12 0 3 0 4 25 17 1.47 R2 ? Pipirelli $54.278.104 Задржи група
38 R-3 2 6 10 2 2 99 17 5.82 R1 1407 Pipirelli $35.214.697 Промовиран
37 A-13 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $-32.006.723 Испаднат
36 R-303 1 7 10 9 2 105 17 6.18 F ? Pipirelli $31.931.298 Промовиран
35 R-303 2 3 8 0 1 87 17 5.12 QF 1586 Pipirelli $-19.306.549 Задржи група