Профил на менаџерот: Diogo Bernardino

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Diogo Bernardino
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 26, 2008
Последна интеракција: Фев 13 2018, 02:21:20
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (70)
Освоени поени:0 (245)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (3.5)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(27/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Diogo Bernardino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 10
Број на најавувања:511
Време поминато на ГПРО:122.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
64-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
63 R-9 22 0 0 0 0 0 0 - - 10925 Pipirelli $14.669.000 Задржи група
58-62 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-9 5 1 1 0 0 48 13 3.69 SF 6945 Pipirelli $22.345.188 Задржи група
56 R-298 11 0 1 0 0 18 6 3 - 8010 Pipirelli $15.888.147 Задржи група
55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 R-27 14 0 0 0 0 0 0 - - 11904 Pipirelli $16.018.880 Задржи група
49-53 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 R-229 7 0 4 1 0 50 10 5 SF - Pipirelli $-6.972.164 Задржи група
47 A-117 27 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $4.968.839 Испаднат
46 R-228 2 2 11 1 5 109 17 6.41 F 1994 Pipirelli $17.190.810 Промовиран
45 R-228 10 0 1 0 0 17 8 2.12 - - Pipirelli $34.893.026 Задржи група
21 R-153 27 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $11.901.301 Задржи група
16 R-153 26 0 0 0 0 0 1 0 - - blank $29.235.190 Задржи група
11 R-2 27 0 0 0 0 0 10 0 - - blank $41.783.332 Задржи група