Профил на менаџерот: Augusto Palavecino

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Augusto Palavecino
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 18, 2013
Последна интеракција: Јун 19 2020, 19:20:08
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (463)
Освоени поени:0 (592)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.28)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(40/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Augusto Palavecino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 1
Број на најавувања:2008
Време поминато на ГПРО:907.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 83
Позиција во сезоната:28
Пари: $??.???.???
Возач: Alexandre Panis (75)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

J.P. Morning (R83) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-12 25 0 0 0 0 0 1 0 - 10080 Pipirelli $28.341.000 Задржи група
74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
73 R-84 19 0 0 0 0 0 1 0 - 10160 Pipirelli $7.471.804 Задржи група
71-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 R-177 16 0 0 0 0 0 1 0 R1 9934 Pipirelli $24.512.376 Задржи група
69 R-89 16 0 0 0 0 1 5 0.2 R2 10362 Pipirelli $23.478.708 Задржи група
68 R-89 13 0 0 0 0 1 3 0.33 - 10876 Pipirelli $22.433.906 Задржи група
67 R-89 19 0 0 0 0 0 1 0 R1 9633 Pipirelli $25.082.000 Задржи група
66 R-185 14 0 0 0 0 5 7 0.71 - 10281 Pipirelli $16.672.134 Задржи група
65 R-32 18 0 0 0 0 0 1 0 R1 11796 Pipirelli $24.599.046 Задржи група
64 R-32 16 0 0 0 0 3 4 0.75 R2 10020 Pipirelli $18.688.003 Задржи група
63 R-32 11 0 0 0 0 8 13 0.62 R2 6650 Pipirelli $11.216.468 Задржи група
62 R-32 13 0 1 0 0 12 9 1.33 R2 7714 Pipirelli $8.417.899 Задржи група
61 R-32 19 0 0 0 1 1 13 0.08 R2 6932 Pipirelli $3.473.955 Задржи група
60 R-32 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 4080 Pipirelli $411.553 Задржи група
59 R-32 14 0 0 0 0 5 14 0.36 R1 6205 Pipirelli $6.772.084 Задржи група
58 R-32 19 0 0 0 1 2 12 0.17 R2 7227 Pipirelli $4.295.816 Задржи група
57 R-32 9 2 2 0 2 37 17 2.18 R2 4125 Pipirelli $32.989.833 Задржи група
56 A-79 34 0 0 0 0 0 16 0 - 5204 Pipirelli $2.020.720 Испаднат
55 R-160 4 0 6 3 1 62 12 5.17 R1 8095 Pipirelli $26.953.740 Промовиран
54 R-160 5 0 2 2 1 53 14 3.79 QF 7417 Pipirelli $18.872.999 Задржи група
53 R-160 8 0 0 0 0 30 14 2.14 QF 7486 Pipirelli $16.808.406 Задржи група
52 A-65 38 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $20.342.714 Испаднат
51 R-30 5 0 2 2 0 62 17 3.65 QF ? Pipirelli $42.583.538 Промовиран*
50 R-30 15 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $1.828.528 Задржи група
49 A-55 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2775 Pipirelli $8.280.831 Испаднат
48 R-111 4 1 3 0 0 58 17 3.41 W ? Pipirelli $27.749.224 Промовиран
47 A-23 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2111 Pipirelli $23.971.786 Испаднат
46 R-355 2 1 9 0 0 80 17 4.71 F 2135 Pipirelli $39.428.921 Промовиран
45 R-355 8 1 2 0 0 33 13 2.54 R2 - Pipirelli $6.312.202 Задржи група
44 R-355 11 0 0 1 1 16 17 0.94 R1 2676 Pipirelli $1.079.985 Задржи група
43 R-355 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $10.097.091 Задржи група
42 R-355 18 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 2482 Pipirelli $-6.507.532 Задржи група
41 R-355 14 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-137.103 Задржи група
40 A-20 29 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $9.426.064 Испаднат
39 R-47 3 1 7 0 0 90 17 5.29 F 2438 Pipirelli $35.824.515 Промовиран
38 R-47 14 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Pipirelli $-536.838 Задржи група
37 R-47 20 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 - Pipirelli $5.777.001 Задржи група
36 R-44 18 0 0 1 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $25.730.555 Задржи група
35 R-44 14 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 - Pipirelli $28.172.714 Задржи група