Профил на менаџерот: José Serrano

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:José Serrano
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 26, 2013
Последна интеракција: Денес во 18:52:34
Постови на форумот:692  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (680)
Освоени поени:4 (1444)
Победи:0 (52)
Подиуми:0 (120)
Пол-позиции:0 (50)
Најбрзи круга:0 (41)
Просечно поени/трка: 0.8 (2.12)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 30, 2013)
Достигнувања:

47% отклучени

(164/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до José Serrano Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 5
Број на најавувања:14409
Време поминато на ГПРО:2729.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 88
Позиција во сезоната:11
Пари: $??.???.???
Возач: Jacques Spengler (130)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: FAMEL Racing Team
Екипен пласман:196
Поени на тимот:87.2667

Спонзори

Tecnomatrix (A88) - 14 трки
Vodaphone (R23) - 20 трки
Computer Affiliates (A88) - 13 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот José Serrano (Последна обнова: Јан 7 2014, 17:55:29)
Vitórias: Indianapolis, Barcelona, Monza, Singapore, Monte Carlo, Yas Marina, Buenos Aires, Interlagos, Brands Hatch e Valencia

Pole: Yeongam, Montreal, Monza, Valencia, Singapore, Hockenheim, Slovakiaring, Kaunas, Shangai, Suzuka, Bucharest Ring, Austin, New Delhi, Sakhir, Yas Marina, Buenos Aires, Irungattukottai e Sepang

Volta mais rápida: Yeongam e Istanbul