Профил на менаџерот: Frank Lechner

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Frank Lechner
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 9, 2013
Последна интеракција: Мај 8 2017, 16:07:29
Постови на форумот:10  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (144)
Освоени поени:0 (297)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (27)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (2.06)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 23, 2013)
Достигнувања:

14% отклучени

(51/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Frank Lechner Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 6
Број на најавувања:2224
Време поминато на ГПРО:415.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Frank Lechner (Последна обнова: Окт 6 2013, 00:01:31)
First Race: Season 35, Race 6
First Win: Season 35, Race 10
First Pole: Season 35, Race 16
First Fastest Lap: Season 36, Race 15
First Hattrick: Season 37, Race 17

First Season
Totaly Points: 34


Pole Positions
Season 35, Race 16
Season 37, Race 2
Season 37, Race 9
Season 37, Race 10
Season 37, Race 11
Season 37, Race 12
Season 37, Race 13
Season 37, Race 14
Season 37, Race 15
Season 37, Race 16
Season 37, Race 17


Wins
Season 35, Race 10 - Buenos Aires
Season 36, Race 15 - Singapore GP
Season 36, Race 17 - Silverstone
Season 37, Race 10 - Brasilia
Season 37, Race 12 - Yeongam
Season 37, Race 15 - Spa
Season 37, Race 17 - Poznan


Podiums
Season 35, Race 10
Season 35, Race 13
Season 35, Race 17
Season 36, Race 5
Season 36, Race 15
Season 36, Race 16
Season 36, Race 17
Season 37, Race 2
Season 37, Race 6
Season 37, Race 7
Season 37, Race 10
Season 37, Race 12
Season 37, Race 13
Season 37, Race 14
Season 37, Race 15
Season 37, Race 16
Season 37, Race 17
Season 38, Race 8


Fastest Laps
Season 36, Race 15
Season 37, Race 17


Hattricks
Season 37, Race 17