Профил на менаџерот: Semir Prosic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Semir Prosic
Држава: Босна и Херцеговина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 10, 2013
Последна интеракција: Сеп 27 2019, 23:56:45
Постови на форумот:318  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (500)
Освоени поени:0 (1076)
Победи:0 (32)
Подиуми:0 (94)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: - (2.15)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 24, 2013)
Достигнувања:

40% отклучени

(142/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Semir Prosic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 6
Број на најавувања:10534
Време поминато на ГПРО:2862.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 A-30 40 0 0 0 0 0 0 - - 11080 Pipirelli $57.177.459 Пензиониран
71 A-30 15 0 0 0 0 9 10 0.9 R1 6977 Pipirelli $89.876.607 Задржи група
70 A-30 13 0 1 0 0 13 15 0.87 R1 5051 Pipirelli $75.254.838 Задржи група
69 R-146 2 5 9 3 2 98 14 7 - 6029 Pipirelli $40.498.804 Промовиран
67-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 A-93 39 0 0 0 0 0 0 - - 14009 Pipirelli $29.259.214 Пензиониран
65 R-41 4 2 7 1 0 80 13 6.15 QF 6356 Pipirelli $50.714.152 Промовиран
64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
63 R-20 22 0 0 0 0 0 0 - - 10040 Pipirelli $13.348.000 Задржи група
62 P-4 40 0 0 0 0 0 2 0 - 9698 Pipirelli $-3.041.586 Пензиониран
61 M-4 27 0 0 0 0 2 14 0.14 R1 5446 Contimental $-13.292.718 Испаднат
60 M-4 12 1 1 0 0 14 17 0.82 R1 774 Contimental $18.547.409 Задржи група
59 M-4 17 0 0 0 1 11 16 0.69 QF 3343 Dunnolop $15.843.615 Задржи група
58 M-4 6 2 3 2 3 45 17 2.65 QF 26 Dunnolop $24.258.731 Задржи група
57 M-4 18 0 0 0 3 12 16 0.75 R1 1655 Yokomama $39.919.632 Задржи група
56 M-4 8 0 3 2 0 30 17 1.76 QF 38 Yokomama $38.048.741 Задржи група
55 M-4 8 0 1 0 1 27 17 1.59 F 60 Contimental $28.156.754 Задржи група
54 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 764 Pipirelli $13.271.197 Испаднат
53 M-4 3 4 6 1 2 70 17 4.12 SF 16 Bridgerock $12.808.034 Промовиран
52 P-25 1 6 10 2 4 97 17 5.71 W ? Dunnolop $44.300.770 Промовиран
51 P-25 22 0 1 1 0 6 17 0.35 R1 492 Avonn $82.492.556 Задржи група
50 A-120 2 6 10 12 6 94 17 5.53 SF ? Pipirelli $109.792.129 Промовиран
49 A-120 12 0 2 1 0 20 17 1.18 R1 1211 Pipirelli $109.830.560 Задржи група
48 A-120 7 2 2 0 2 24 16 1.5 R2 - Pipirelli $107.465.447 Задржи група
47 P-5 6 0 3 1 1 57 17 3.35 SF 93 Dunnolop $-5.952.721 Испаднат
46 P-5 12 0 2 0 0 17 17 1 R1 ? Avonn $7.770.761 Задржи група
45 A-47 3 1 8 10 0 68 17 4 SF 649 Pipirelli $70.207.795 Промовиран
44 A-47 5 0 3 1 1 37 17 2.18 R1 686 Pipirelli $35.564.572 Задржи група
43 P-12 31 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Avonn $-6.025.886 Испаднат
42 A-33 2 1 8 8 0 80 16 5 R2 - Pipirelli $53.323.610 Промовиран
41 A-33 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $37.419.243 Задржи група
40 A-33 11 0 1 0 0 17 17 1 QF 1230 Pipirelli $45.269.429 Задржи група
39 A-33 19 0 1 0 0 7 16 0.44 R2 - Pipirelli $51.846.450 Задржи група
38 A-33 21 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? Pipirelli $48.143.447 Задржи група
37 R-59 2 2 9 2 0 86 17 5.06 SF 1865 Pipirelli $47.902.399 Промовиран
36 R-59 8 0 3 0 1 31 17 1.82 R2 2317 Pipirelli $35.668.785 Задржи група
35 R-59 17 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $36.670.934 Задржи група