Профил на менаџерот: Kevin Lewsey

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Kevin Lewsey
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 16, 2013
Последна интеракција: Фев 19 2020, 10:26:43
Постови на форумот:40  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (446)
Освоени поени:0 (675)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (49)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (1.51)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 24, 2013)
Достигнувања:

13% отклучени

(46/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kevin Lewsey Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 8
Број на најавувања:3515
Време поминато на ГПРО:1110.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Kevin Lewsey (Последна обнова: Сеп 13 2013, 15:44:03)
Started my soon to be illustrious Managerial Career in Season 35 race 8.

First point achieved in Season 35 race 10. Well pleased!!

Season 35 will be a total learning experience and preparation for Season 36 which I hope to get off to a flying start.

Joined Jordan Too Season 35 Race 11.

Well Season 36 went well and I managed to gain promotion into the elevated ranks of the Amateurs. The question is will I be able to retain next season.

Season 37 now over and yes I managed to retain so all in all well chuffed about that. I have found myself a nice driver that I want to keep (stupid isn't it getting a liking for a virtual driver (oh well!)!!) which basically means that I will have to promote in season 38 which might well be a very difficult ask. The Jordan Too Team is very supportive so who knows maybe anything is possible.