Профил на менаџерот: Adam Callaghan

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Adam Callaghan
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 18, 2013
Последна интеракција: Ное 22 2017, 01:00:05
Постови на форумот:34  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (165)
Освоени поени:0 (470)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (41)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (2.85)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 9, 2013)
Достигнувања:

11% отклучени

(37/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Adam Callaghan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 8
Број на најавувања:1369
Време поминато на ГПРО:336.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
63-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 A-6 33 0 0 0 0 0 0 - - 10729 Pipirelli $-32.650.382 Пензиониран
61 A-6 16 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5618 Pipirelli $6.335.107 Задржи група
60 R-63 2 4 15 5 3 125 17 7.35 W 2555 Pipirelli $21.472.342 Промовиран
59 R-63 8 0 1 0 0 33 13 2.54 - 6326 Pipirelli $17.584.854 Задржи група
48-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-99 31 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $84.893 Испаднат
46 R-2 3 1 6 0 0 65 14 4.64 - - Pipirelli $24.381.855 Промовиран
44-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-260 11 0 0 0 0 32 17 1.88 QF 2636 Pipirelli $32.135.516 Задржи група
42 R-260 6 0 3 0 0 47 15 3.13 R2 - Pipirelli $24.363.329 Задржи група
39-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-5 34 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $-1.683.264 Испаднат
37 R-357 3 2 10 2 2 84 17 4.94 QF 1843 Pipirelli $16.951.426 Промовиран
36 R-357 7 0 1 0 0 27 17 1.59 R1 2744 Pipirelli $8.797.245 Задржи група
35 R-357 14 0 0 0 0 3 10 0.3 - - Pipirelli $10.488.216 Задржи група