Профил на менаџерот: Thomas Ntalagiannis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Thomas Ntalagiannis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 19, 2013
Последна интеракција: Вчера во 16:47:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (647)
Освоени поени:0 (366)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 0 (0.57)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(44/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thomas Ntalagiannis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 8
Број на најавувања:1574
Време поминато на ГПРО:104.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 81
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Brian Brabham (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Acropolis Racing Team
Екипен пласман:1810
Поени на тимот:0

Спонзори

American Press (R81) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-81 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 4689 Pipirelli $-21.857.230 Задржи група
73 R-81 14 0 0 0 1 7 15 0.47 R2 6349 Pipirelli $-7.604.198 Задржи група
72 R-81 14 0 0 0 1 10 15 0.67 R1 5601 Pipirelli $-7.601.334 Задржи група
71 R-81 20 0 0 0 0 0 8 0 R1 8357 Pipirelli $-4.988.716 Задржи група
70 R-81 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 5664 Pipirelli $661.880 Задржи група
69 R-81 18 0 0 0 0 0 17 0 R1 5003 Pipirelli $-31.087.497 Задржи група
68 R-81 15 0 0 0 3 9 17 0.53 R2 5061 Pipirelli $-12.402.817 Задржи група
67 R-81 13 0 1 1 0 12 17 0.71 R1 3839 Pipirelli $-18.859.241 Задржи група
66 R-81 12 0 0 0 1 13 17 0.76 R1 3992 Pipirelli $2.448.232 Задржи група
65 R-81 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 4601 Pipirelli $3.176.884 Задржи група
64 R-81 22 0 0 0 0 0 17 0 QF 6059 Pipirelli $-215.654 Задржи група
63 R-81 16 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 6005 Pipirelli $-5.309.397 Задржи група
62 R-81 13 0 0 2 0 9 17 0.53 R1 5120 Pipirelli $-1.109.459 Задржи група
61 R-81 20 0 0 0 0 0 17 0 R1 4580 Pipirelli $-10.870.244 Задржи група
60 R-81 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 6053 Pipirelli $-9.407.470 Задржи група
59 R-81 13 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 6692 Pipirelli $-11.330.468 Задржи група
58 R-81 17 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4783 Pipirelli $-26.005.267 Задржи група
57 R-81 11 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 4910 Pipirelli $-13.626.587 Задржи група
56 R-81 11 0 0 0 1 14 17 0.82 R2 4346 Pipirelli $-5.601.119 Задржи група
55 R-81 4 0 6 0 2 63 17 3.71 SF 4973 Pipirelli $-18.413.381 Задржи група
54 R-81 7 2 6 0 0 51 14 3.64 QF 7866 Pipirelli $-7.123.479 Задржи група
53 R-81 15 0 0 0 2 5 16 0.31 R1 8330 Pipirelli $2.237.751 Задржи група
52 R-81 9 0 0 0 8 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $1.335.684 Задржи група
51 R-81 11 0 0 0 1 9 14 0.64 R2 - Pipirelli $35.376.910 Задржи група
50 R-81 9 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $19.719.298 Задржи група
49 R-81 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $34.339.103 Задржи група
48 R-81 11 0 1 0 0 14 16 0.88 R1 - Pipirelli $21.545.769 Задржи група
47 R-81 14 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 - Pipirelli $11.110.809 Задржи група
46 R-81 13 0 0 0 2 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $20.540.687 Задржи група
45 R-81 23 0 0 0 2 0 15 0 QF - Pipirelli $25.818.862 Задржи група
44 R-81 22 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-1.015.908 Задржи група
43 R-81 20 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $16.641.142 Задржи група
42 R-81 13 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Pipirelli $10.911.348 Задржи група
41 R-81 15 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $6.487.599 Задржи група
40 R-81 12 0 2 1 0 14 16 0.88 QF - Pipirelli $17.608.422 Задржи група
39 R-81 10 0 0 0 0 14 16 0.88 QF - Pipirelli $9.717.115 Задржи група
38 R-81 12 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $7.125.997 Задржи група
37 R-81 15 0 1 0 1 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $42.816.493 Задржи група
36 R-81 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $103.615.144 Задржи група
35 R-81 28 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $60.417.944 Задржи група