Профил на менаџерот: James Austerberry

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:James Austerberry
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 7, 2008
Последна интеракција: Мај 29 2015, 15:42:32
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (70)
Освоени поени:0 (158)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (14)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(21/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до James Austerberry Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 1
Број на најавувања:676
Време поминато на ГПРО:154.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
48-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-99 34 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $6.486.487 Пензиониран
46 R-221 3 3 7 7 0 80 17 4.71 W ? Pipirelli $15.882.287 Промовиран
45 R-221 20 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $19.970.000 Задржи група
26-44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
25 R-135 23 0 0 1 0 5 15 0.33 R2 - Pipirelli $12.516.361 Задржи група
13-24 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
12 A-28 32 0 0 0 0 0 10 0 - - blank $6.478.351 Пензиониран
11 R-32 3 0 7 1 0 68 16 4.25 - - blank $8.786.316 Промовиран