Профил на менаџерот: Juan Ordaz

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Ordaz
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2013
Последна интеракција: Апр 4 2020, 00:51:34
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (39)
Освоени поени:6 (8)
Победи:0 (0)
Подиуми:1 (1)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:1 (1)
Просечно поени/трка: 1 (0.21)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

3% отклучени

(9/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Ordaz Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 73, Трка 1
Број на најавувања:354
Време поминато на ГПРО:69.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 102
Позиција во сезоната:12
Пари: $-??.???.???
Возач: Franck Comas (86)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Caterpills (R102) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-102 18 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 5784 Pipirelli $-6.541.136 Задржи група
73 R-182 20 0 0 0 0 0 17 0 R1 5345 Pipirelli $-9.432.295 Задржи група
35 R-259 28 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $6.355.147 Задржи група