Профил на менаџерот: Claus Wilkens

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Claus Wilkens
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 5, 2013
Последна интеракција: Апр 26 2019, 13:09:27
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (60)
Освоени поени:0 (18)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (0.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(7/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Claus Wilkens Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 13
Број на најавувања:318
Време поминато на ГПРО:44.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
39-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-217 11 0 0 0 2 9 15 0.6 R1 - Pipirelli $-27.117.237 Задржи група
37 R-217 16 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 - Pipirelli $-12.808.140 Задржи група
36 R-217 23 0 0 0 0 0 17 0 SF ? Pipirelli $-7.900.608 Задржи група
35 R-217 19 0 0 0 0 2 5 0.4 - - Pipirelli $6.973.250 Задржи група